Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Weekend w Szczecinie: 10 - 12 maja

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Weekend w Szczecinie: 10 - 12 maja

   Przed nami kolejny - mamy nadzieję ciepły i słoneczny - majowy weekend. Jak go spędzić? Sprawdźcie nasze propozycje, bo jest z czego wybierać!


   Piątek 10.05.2024 

   11:00 Dni Skandynawskie 2024

   W Szczecinie startują Dni Skandynawskie 2024. Podczas tegorocznej edycji Dni Skandynawskich będziemy mieli okazję przyjrzeć się kwestiom związanym z coraz bardziej rozpowszechniającą się w dzisiejszym świecie sztuczną inteligencją. Co nowego może ona wnieść w świat edukacji i jak będzie ona wpływać na rozwój ludzi? W części wydarzeń towarzyszących znalazły się liczne atrakcje kulturalne m.in.: rajd rowerowy, wystawy, koncerty i spektakle. Najbardziej efektownym wydarzeniem będzie jednak Parada Skandynawska, która wyruszy 10 maja (piątek) o godz. 11.00 z pl. Lotników.  Zobacz program wydarzenia.


   16:00 5. Szczeciński Bieg Nocny

   Przed nami wielkie święto biegaczy. Na zawodników czekają nie tylko pamiątkowe medale, ale także atrakcyjne nagrody. W programie - oprócz biegu głównego - także 1. Szczeciński Bieg Świetlików. Maluchy będą miały do pokonania od 200 do 1000 m, w zależności od kategorii wiekowej. Nudzić się też nie powinni kibice, dla których przygotowano masę atrakcji. Od godz. 16.00 na Jasnych Błoniach będzie można wziąć udział w pierwszych animacjach i zabawach. Pierwsze starty przewidziane są na godz. 20.00.


   16:00 Tydzień bibliotek

   Jak co roku w dniach 8-15 maja obchodzony jest Tydzień Bibliotek. To już 21. edycja tego wydarzenia. Co przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie? 
   10 maja (pt.) w filii nr 7 zrobi się popkulturowo. Od godz. 16:00 w dwóch salach fani i fanki komiksów, LARPów, RPGów lub cosplayów będą dzielić się swoją wiedzą podczas prelekcji oraz warsztatów
   Na finał quiz z nagrodami. W filii nr 4 (ul. Barnima 25) za to o godz. 17:00 pracownia słów i kolorów zaprasza miłośników książek na twórcze zajęcia literacko-plastyczne. Do udziału w spotkaniu zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat. 


   Sobota 11.05.2024

   8:30 Międzynarodowy Turniej Karate "Polish Open 2024"

   Fanów sportu w Szczecinie czeka prawdziwa weekendowa gratka. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Turnieju Karate "Polish Open 2024" - cyklicznej imprezy, której trzynastą edycję będziemy mogli obejrzeć w dniach 11-12 maja  w Hali Miejskiej przy ul. Twardowskiego 12b.Wydarzenie rozpocznie się o godz. 8:30 w sobotę, ale uroczysta Ceremonia Otwarcia będzie miała miejsce w niedzielę o godz. 10:00
    

   10:00 Odkryj z nami tajemnice wieży Quistorpa

   Do wyjątkowych poszukiwań fragmentów wieży Quistorpa zapraszamy wszystkich miłośników historii. Zapewniamy dobrą atmosferę, niezbędne narzędzia i solidną dawkę wiedzy historycznej. Okazją do spotkania będą prace przygotowawcze związane z realizacją projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, który ma na celu uporządkowanie i zagospodarowanie terenu wokół wieży Quistorpa. Start: 10.00. Miejsce: przed ruinami wieży Quistorpa

   11:00 Piknik nad Odrą 2024 - Festiwal Podróży i Czasu Wolnego

   Nad Odrę wracają najstarsze targi turystyczne w Polsce - to będzie już 20. edycja plenerowej wersji Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego czyli Piknik nad Odrą.
   Zobacz program na sobotę 


   11:45 Rozpoczynamy sezon żeglarski! Będzie tort i ognisko!

   Uroczystość odbędzie się w sobotę, 11 maja przy ul. Przestrzennej 19. O 11.45 zgromadzimy się na placu apelowym pod masztem, gdzie przy dźwiękach hymnu podniesiemy banderę. W tym roku rozpoczęciu sezonu będą towarzyszyć dwa święta. Pierwsze, to jubileusz Daru Szczecina, który w tym roku obchodzi swoje 55-lecie, i jak na urodziny przystało pojawi się tort. Drugim wydarzeniem towarzyszącym sobotniej inauguracji będzie chrzest łódek klasy Omega Politechniki Morskiej w Szczecinie. Po części oficjalnej przejdziemy do wspólnego biesiadowania przy ognisku oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Oczywiście nie zabraknie też atrakcji na wodzie. 
    


   Niedziela 12.05.2024


   10:00 Międzynarodowy Turniej Karate "Polish Open 2024"

   W Polish Open 2024 oraz towarzyszącym mu dodatkowym wydarzeniu - Mistrzostwach WGKF w Karate Kontaktowym Irikumi - weźmie łącznie udział rekordowa dla tego przedsięwzięcia liczba 350 uczestników z 18 krajów: Polski, Włoch, Walii, Danii, Belgii, Ukrainy, Algierii, Sri Lanki, Gruzji, Azerbejdżanu, Mołdawii, Litwy, Niemiec, Malty, Portugalii, Holandii, Anglii i Irlandii.
    

   11:00 Piknik nad Odrą 2024 - Festiwal Podróży i Czasu Wolnego

   Nad Odrę wracają najstarsze targi turystyczne w Polsce - to będzie już 20. edycja plenerowej wersji Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego czyli Piknik nad Odrą.
   Zobacz program na niedzielę

   16:00 Kontrapunkt - Trojanki (Konrad Dworakowski)

   Do 1 czerwca trwa 57. Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTRAPUNKT. Dziś zapraszamy na spektakl Trojanki.

   Troja upadła. W niewoli Greków pozostały tylko kobiety. Opłakujące poległych obrońców miasta mierzą się z pierwszym dniem po wojnie, złorzecząc oprawcom, bogom i losowi. Ale wojna trwa, wojna jest wieczna. Nie ma w niej zwycięzców, nikogo nie czyni szczęśliwym. Głos oddany trojańskim kobietom jest jedynym aktem sprawiedliwości, jaki możemy uczynić. Wiek: 16+


   17:00 Koncert dla całych rodzin, jakiego jeszcze nie było!

   Już w niedzielę 12 maja w złotej Sali Filharmonii w Szczecinie czeka nas wyjątkowy koncert dla całych rodzin. Orkiestrą symfoniczną zadyrygują bowiem wyłonieni w castingu młodzi dyrygenci! Wszystko to w ramach kolejnej odsłony Edu Virtuoso, które prezentuje utalentowaną młodzież. Start koncertu o 17:00. Bilety w cenie 30/40 zł można kupić w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!