Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Koncert dla całych rodzin, jakiego jeszcze nie było!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Koncert dla całych rodzin, jakiego jeszcze nie było!

   Już w niedzielę 12 maja w złotej Sali Filharmonii w Szczecinie czeka nas wyjątkowy koncert dla całych rodzin. Orkiestrą symfoniczną zadyrygują bowiem wyłonieni w castingu młodzi dyrygenci! Wszystko to w ramach kolejnej odsłony Edu Virtuoso, które prezentuje utalentowaną młodzież. Start koncertu o 17:00. Bilety wciąż dostępne.

   Dyrygowanie to nie tylko sztuka prowadzenia orkiestry, ale również umiejętność interpretowania muzyki i przekazywania emocji poprzez ruchy rąk i mimikę twarzy. Każdy dyrygent posiada swój indywidualny warsztat i styl dyrygowania, a my jesteśmy ciekawi, czy młodzi dyrygenci zintegrują się z naszą orkiestrą.

   12 maja o 17:00 rozpocznie się koncert, jakiego jeszcze nie było! 

   - Czekają nas występy finalistów szóstej edycji Edu Virtuoso, którzy w tym roku… zadyrygują orkiestrą symfoniczną - informuje Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. - Będzie to więc nie tylko okazja do wysłuchania w rodzinnym gronie wspaniałej muzyki, ale także możliwość obserwowania młodych talentów dyrygenckich w ich pełnym blasku.

   Jury wyłoniło już 6 utalentowanych kandydatów z całej Polski - Mateusz Szapański z Elbląga, Wojciech Terech z Olsztyna, Seweryn Szarpak z Chełma, Grzegorz Chmiel z Krakowa, a Szczecin będą reprezentować Yuliia Tsiutsiura i Agata Pałamar. To oni będą rywalizować o Wasze serca i brawa! Nie zabraknie także emocji, niespodzianek i relacji z kulis. Będziecie mieli również możliwość wzięcia udziału w głosowaniu widzów, które zadecyduje, kto otrzyma tytuł najlepszego młodego dyrygenta!

   Koncert poprowadzą aktorzy znani zarówno z desek szczecińskich teatrów, jak i naszej filharmonicznej sceny - Marta Uszko i Maciej Sikorski. Usłyszymy suity Peer Gynt nr 1 i nr 2 Edvarda Griega, z których większość widzów rozpozna chociażby „W grocie Króla Gór” czy „Pieśń Solwejgi”, a także „Marsz Torreadora” Georges’a Bizeta, młodym melomanom mogący kojarzyć się z występami cyrkowymi.

   - Całymi rodzinami dołączcie do nas 12 maja i okażcie swoje wsparcie młodym talentom muzycznym! - zaprasza Katarzyna Plater-Zyberk. - Bilety są wciąż dostępne, ale znikają jak świeże bułeczki! Nie zwlekajcie i zarezerwujcie swoje miejsce już dziś!

   Na koncert rodzinny Edu Virtuoso VI – dyrygencki talent show zapraszamy już w niedzielę 12 maja o 17:00.

   Bilety w cenie 30/40 zł można kupić w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!