Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Szczeciński Bieg Nocny już w piątek!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Szczeciński Bieg Nocny już w piątek!

   Odliczamy dni do startu 5. Szczecińskiego Biegu Nocnego. Kto jeszcze nie zapisał się na to wydarzenie, nadal ma szansę. Listy startowe wciąż są otwarte. 

   W najbliższy piątek, 10 maja, Jasne Błonia będą wypełnione przez biegaczy, zarówno tych młodych jak i starszych. Tego wieczoru, od godz. 20.00 będziemy biegać i propagować zdrowy tryb życia. Na Jasnych Błoniach będziemy już od 16.00 to właśnie wtedy uruchomimy nasze miasteczko biegowe, a wraz z nim masę atrakcji. 

   - W piątkowe popołudnie zapraszamy do strefy aktywności dla dzieci, w której trenerzy Przedszkoliady będą gimnastykować się na wszystkie strony - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Będą biegi, podskoki, zabawy z piłką i wiele innych aktywności dla maluchów. Strefa przestanie działać około godz. 20.00, kiedy to mali sportowcy zaczną przenosić się na linię startu 1. Szczecińskiego Biegu Świetlików. 

   Kolejną niespodzianką, która pojawi się przy okazji biegu będzie Kino na Leżakach. Tak jest! Seans pod chmurką w oczekiwaniu na bieg główny brzmi zachęcająco. Przed 22.00 Jasne Błonia zmienią się w plenerową salę kinową, gdzie będzie prezentowany film "Najlepszy", inspirowany życiem Jerzego Górskiego- polskiego trathlonisty, mistrza świata w podwójnym Ironmenie.

   Nie zabraknie także świetlnych akcentów.

   - Aleja platanów przyjmie kolorowe barwy, a zawodnicy będą mogli sobie zrobić profesjonalny neonowy makijaż, który pod osłoną nocy będzie prezentował się idealnie - informuje Celina Wołosz. - A wszystko to będzie można uwiecznić na zdjęciu wykonanym w naszej fotobudce 360 stopni. Tego wieczoru będą z nami także masażyści, którzy przyniosą ulgę zmęczonym nogom biegaczy. 


   Bieg główny rozpocznie się około północy i w zależności od wyboru długości trasy wyniesie 5 lub 10 km.

   Start i meta zlokalizowane będą na Jasnych Błoniach, skąd po usłyszeniu sygnału startu biegacze pokonają ulicę Felczaka i wbiegną na aleję Wojska Polskiego, gdzie przy placu Zwycięstwa skierują się w stronę Bramy Portowej i kolejno aleją Niepodległości i Wyzwolenia dotrą do placu Rodła, skąd przez Plac Grunwaldzki i aleję Papieża Jana Pawła II wrócą na Jasne Błonia. Taka pętla będzie miała 5 km. Osoby, które zapiszą się na 10 km, pokonają trasę dwukrotnie. Cała trasa na obu dystansach posiada atest PZLA.

   1. Szczeciński Bieg Świetlików rozpocznie się chwilę po godzinie 20:00. Na najmłodszych zawodników będą czekać dystanse od 200 do nawet 1000 m. Oczywiście długość trasy będzie adekwatna do wieku młodego biegacza. 

   Każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety otrzyma pamiątkowy medal.

   Zapisy na 5. Szczeciński Bieg Nocny odbywają się za pośrednictwem strony DO:ST:AR:TU (domtel-sport.pl).  

   Link do biegów dla dzieci: https://zapisy.domtel-sport.pl/1-szczecinski-bieg-swietlikow-2024-v10532

   Pakiety startowe będzie można odebrać w Biurze Zawodów, które w dniu zawodów będzie ulokowane na parkingu przy ul. Piotra Skargi w godz. 16.00-23.00, a dzień wcześniej w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Galaxy w godz. 14:00-19:00, tam też będzie możliwość kupienia okazjonalnej koszulki.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!