Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Bandera na maszt, rozpoczynamy sezon! Będzie tort i ognisko!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Bandera na maszt, rozpoczynamy sezon! Będzie tort i ognisko!

   Już w najbliższą sobotę, 11 maja w Centrum Żeglarskim w południe zainaugurujemy tegoroczny sezon żeglarski. 

   Uroczystość odbędzie się w sobotę, 11 maja przy ul. Przestrzennej 19. O 11.45 zgromadzimy się na placu apelowym pod masztem, gdzie przy dźwiękach hymnu podniesiemy banderę. 

   - Tradycyjnie, rozpoczniemy od wystąpienia dzieci z Przedszkola Publicznego 27 „Żagielek” - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego. - Chwilę po nich przejdziemy do części oficjalnej i podniesienia bandery. 

    

   W tym roku rozpoczęciu sezonu będą towarzyszyć dwa święta.

   Pierwsze, to jubileusz Daru Szczecina, który w tym roku obchodzi swoje 55-lecie, i jak na urodziny przystało pojawi się tort.

   Drugim wydarzeniem towarzyszącym sobotniej inauguracji będzie chrzest łódek klasy Omega Politechniki Morskiej w Szczecinie. Po części oficjalnej przejdziemy do wspólnego biesiadowania przy ognisku oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Oczywiście nie zabraknie też atrakcji na wodzie. 

   - Na gości czekać będą krótkie rejsy naszymi jednostkami po Jeziorze Dąbie oraz Międzynarodowy Turniej Kajak Polo - mówi Celina Wołosz. - Zapisy na rejsy będą odbywały się na miejscu. 

   W ramach 55-lecia Daru zaprezentowany zostanie film z wyprawy Daru Szczecina na Islandię.  

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!