Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Szczecińska Strefa Ekonomiczna. Zmiany personalne w Nemera Szczecin

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Szczecińska Strefa Ekonomiczna. Zmiany personalne w Nemera Szczecin
   Alberto Lozano.JPG
   Hala produkcyjna.jpg
   Inauguracja nowego zakładu.jpg
   Nemera Szczecin, nowa siedziba.JPG

   Zakład Nemera w Szczecinie otwarto pod koniec stycznia tego roku. Fabryka znajduje sie w Szczecińskiej Strefie Ekonomicznej przy ul. Tytanowej. Nowy zakład to większe możliwości w zakresie tworzenia wynalazków, jak również większe zdolności produkcyjne, bogatsza oferta produktów i nowe miejsce pracy w regionie. W ostatnim czasie w Nemera Szczecin zaszły też zmiany personalne.

    

   Współpracę z firmą kończy prof. Alberto Lozano. 

   - Cel został osiągnięty – czas na nowe wyzwania! Z sukcesem zrealizowaliśmy nasze wieloletnie marzenie o budowie najnowocześniejszej medycznej fabryki hi-tech w Polsce - mówi Prof. Lozano.

   Zakład Nemera w Szczecinie otwarto pod koniec stycznia tego roku. Nowa fabryka to większe możliwości w zakresie tworzenia wynalazków, jak również większe zdolności produkcyjne, bogatsza oferta produktów i nowe miejsce pracy w regionie.

   Budowa zakładu była możliwa dzięki połączeniu szczecińskiego Copernicusa z francuską  Nemerą. To był bardzo ważny moment dla obu firm. Współpraca szybko przyniosła efekty.  W Szczecińskiej Strefie Ekonomicznej, w  niecałe 1,5 roku, wybudowano od podstaw nową fabrykę o pow. 10 tys m2. Znajdują się w niej nowoczesne hale produkcyjne,  dział badań i rozwoju, narzędziownia, magazyn i część administracyjna.

    

   Cała infrastruktura zakładu  oparta jest na nowoczesnych rozwiązaniach. W niespełna trzy lata zatrudnienie w Nemera Szczecinie wzrosło dwukrotnie - ze stu do ponad 200 osób. W tym czasie, firma pozyskała nowe kontrakty, które zapewniają dalszy rozwój.

   - Jestem bardzo dumny z tego, że mogłem osobiście koordynować połączenie Copernicusa z Nemerą, a także budowę nowej fabryki w Szczecinie. To sukces całego zespołu, z którym miałem przyjemność współpracować. To także impuls dla rozwoju gospodarczego naszego miasta i regionu  -  mówi Prof. Alberto Lozano, obecny dyrektor firmy Nemera Szczecin – Zostawiam firmę w bardzo dobrych rękach. Grupa Nemera to wspaniała, rozwijająca się organizacja o zasięgu globalnym i bardzo dobrze kierowana. Dziś rozpoczynam nowy rozdział w życiu zawodowym, przede mną nowe wyzwania. Szczecin jest dla mnie bardzo ważny. Chcę właśnie tutaj rozwijać i wspierać swoja wiedzą oraz doświadczeniem sektor biznesowy, tym razem jako “business angel”. Szukam ciekawych projektów, gdzie można inwestować bądź które można wspierać swoją wiedzą i kontaktami.

   Nowym dyrektorem Nemera Szczecin został Dariusz Arguszynski, doświadczony manager, pochodzący z Bielska Białej. Zarządzał wcześniej dużymi zakładami do 1000 pracowników. Pracował dla międzynarodowych korporacji w tym m.in dla  Tenneco, EnerSys i ABB. Do Nemera Szczecin wnosi doświadczenie związane z zarządzaniem produkcją na dużą skalę i dobrą komunikację z załogą.

   Alberto Lozano Platonoff założyciel szczecińskiej spółki Copernicus, innowacyjnej firmy specjalizującej się w projektowaniu i wytwarzaniu systemów do iniekcji podskórnej  leków (tzw. wstrzykiwaczy), uznanej przez WIPO (Światowa Organizacja Własności Intelektualnej) oraz Urząd Patentowy RP za jedną z trzech najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce w branży farmaceutyczno - medycznej. 

   Po połączenia w 2020 roku francuskiego koncernu Nemera z Copernicusem pełnił funkcję prezesa Nemera Szczecin. Jest również profesorem Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Prowadzi badania i zajęcia głównie w obszarze Zarządzania Strategicznego oraz Przywództwa. Od 2006 roku prowadzi zajęcia na studiach MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.

   Współtworzył dwanaście projektów badawczych w zakresie: sprawności funkcjonowania przedsiębiorstw, innowacyjności, konkurencyjności i współpracy. W każdym projekcie uczestniczyło od 120 do 685 przedsiębiorców. Profesor

   Lozano jest także współzałożycielem i prezesem zarządu Fundacji Forum Gryf - niezależnej organizacji doradczej, zrzeszającej  liderów z województwa zachodniopomorskiego w celu osiągnięcia rozwoju regionalnego (ekonomicznego, kulturalnego, społecznego itp.). Poza tym jest członkiem Rady Uczelni PUM, Rady Uczelni Akademii Leona Koźmińskiego oraz Rady Gospodarczej Prezydenta Szczecina.

    

   Za swoje dokonania otrzymał w tym roku wyróżnienie w kategorii Osobowość Biznesu, przyznawane przez redakcję Świata Biznesu.

    

   Zobacz więcej:

   To będzie najnowocześniejszy zakład tego typu w Polsce! - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Budowa najnowocześniejszej fabryki w Polsce już na finiszu. Właśnie ur... - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   W Szczecinie otwarto najnowocześniejszą fabrykę w Polsce - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Producent ładowarek do aut buduje nowa fabrykę w Szczecinie - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!