Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Budowa najnowocześniejszej fabryki w Polsce już na finiszu. Właśnie uruchomiono centralne miejsce produkcji

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Budowa najnowocześniejszej fabryki w Polsce już na finiszu. Właśnie uruchomiono centralne miejsce produkcji
   cleanroom_1.jpg
   NEMERA SZCZECIN.png
   Nemera_2.jpg
   Nemera_3.jpg
   Nemera_4.jpg
   Nemera_5.jpg
   Nemera_6.jpg

   W Szczecinie kończy się budowa nowej fabryki firmy Nemera, światowego giganta w produkcji sprzętu medycznego. Uruchomiono właśnie serce nowego zakładu czyli tzw. cleanroom, gdzie odbywa się finalny montaż urządzeń do podawania leków. Jest to aktualnie największe i najnowocześniejsze tego typu pomieszczenie w Polsce. 

    

   Nowy zakład produkcyjny firmy Nemera powstaje w Szczecinie przy ul. Tytanowej 3, na terenie o pow. 5 ha, w szczecińskiej strefie ekonomicznej Trzebusz w Dąbiu. Został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju i będzie posiadał certyfikat BREEAM.

    

   Cała infrastruktura fabryki oparta jest na nowoczesnych rozwiązaniach, materiałach i maszynach, najlepszych marek na świecie. Najważniejszą częścią jest tzw. cleanroom, którego powierzchnia wynosi aż 3400 m2. Jest to specjalne, sterylne pomieszczenie, do którego mają dostęp tylko uprawnione osoby, wyłącznie przez śluzy powietrzne. To tam odbywa się finalny montaż urządzeń do podawania leków. Powierzchnia całego zakładu to ponad 10 tys. m2.

    

   Jesteśmy w końcowej fazie budowy naszej nowej fabryki. Była to intensywna praca, ponieważ rozmiar projektu jest bardzo duży, a wymagania technologiczne i jakościowe bardzo wysokie -  mówi prof. Alberto Lozano, dyrektor firmy Nemera Szczecin -  Jednak jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wysiłku, bo realizujemy nasze marzenie o uruchomieniu w Szczecinie fabryki hi-tech branży medycznej. Tworzymy nowe, atrakcyjne miejsca pracy w wielu obszarach.

    

   Aktualnie poszczególne działy są przenoszone do nowego zakładu. Przy ul. Tytanowej odbywa się już produkcja oraz uruchomiona została narzędziownia, w której produkowane są formy do wykonywania wszystkich niezbędnych części z tworzyw sztucznych. Reszta działów czyli np. magazyn i administracja są w trakcie przeprowadzki.

   W nowym zakładzie będzie również szeroko rozbudowany dział badań i rozwoju (research & development) czyli tzw. ‘mózg’ zakładu, w którym tworzone będą nowe projekty. 

   Budowa fabryki dobiega już końca. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz obiektu, a także zagospodarowanie terenu wokół nowego zakładu.

    

   W związku z rozwojem firmy, Nemera Szczecin w ciągu ostatnich miesięcy zatrudniła blisko 70 osób. Aktualnie w zakładzie pracuje ponad 180. pracowników i poszukiwani są kolejni, głównie specjaliści kierunków technicznych. Nemera szuka przede wszystkim pracowników produkcyjnych czyli operatorów maszyn wtryskowych oraz monterów aplikatorów. Potrzebne są też osoby na stanowiska typowo techniczne np. inżynier form wtryskowych, technik montażu, a także ustawiacz maszyn wtryskowych i pracownik utrzymania ruchu. Nemera prowadzi również rekrutację na takie stanowisko jak technik IT. Na stronie internetowej www.nemera.net w zakładce kariera są rozpisane wszystkie oferty pracy. W najbliższym roku Nemera Szczecin planuje zatrudnić jeszcze około 60 osób.

     

   Dynamiczny rozwój firmy Nemera Szczecin. W 2020 roku nastąpiło połączenie szczecińskiego Copernicusa z firmą Nemera, światowym liderem w branży urządzeń medycznych. Założona w 2004 roku firma Copernicus (aktualnie Nemera Szczecin) specjalizowała się w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń iniekcyjnych oraz świadczyła kompleksowe usługi w zakresie wprowadzania nowoczesnych, intuicyjnych urządzeń do podawania leków. Uznawana była za jedną z najcenniejszych innowacyjnych firm w polskim sektorze zdrowia. 

    

   Nemera jest światowym liderem w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń do podawania leków dla przemysłu farmaceutycznego i nie tylko. Oferuje produkty i usługi w dziedzinie podawania leków drogą dospojówkową, donosową, wziewną, na skórę, przezskórną i pozajelitową. 

    

   Grupa Nemera w liczbach:

   - 4 zakłady w Europie jeden w USA, oraz jeden w Brazylii

   -  ponad 3000 pracowników,

   - 30,000 m2 cleanroomów

   - 150 inżynierów i ekspertów w Centrach Innowacji 

    

   Więcej informacji na stronach:

   www.nemera.net

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!