Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   21°

   W Szczecinie otwarto najnowocześniejszą fabrykę w Polsce

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   goda_240123_164.jpg
   goda_240123_206.jpg
   goda_240123_235.jpg
   goda_240123_073.jpg
   goda_240123_221.jpg
   goda_240123_014.jpg
   goda_240123_131.jpg

   Otworzyła ją dziś tj 24 stycznia br. firma Nemera,  światowy lider w produkcji urządzeń do podawania leków. Na terenie o pow. 5 ha wybudowano zakład, w którym znajdują się nowoczesne hale produkcyjne,  dział badań i rozwoju, narzędziownia, magazyn i część administracyjna. 

   W uroczystości otwarcia nowego zakładu wzięli udział m.in.: właściciele firmy, władze samorządowe, przedstawiciele projektanta i wykonawcy inwestycji Prime Construction oraz szczecińskich uczelni wyższych.

   Otwarcie nowej fabryki w Szczecinie to dla nas bardzo ważny moment w rozwoju naszej firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu jaki tu osiągnęliśmy  - mówił Marc Haemel, dyrektor  generalny grupy Nemera - Naszym najważniejszym celem jest dobro pacjenta. Można go osiągnąć, wtedy, gdy ludzie, z którymi współpracujesz i miejsce, gdzie odbywa się produkcja stoją na najwyższym poziomie. W Szczecinie to się udało.

   Budowa nowego zakładu produkcyjnego była możliwe dzięki połączeniu szczecińskiego Copernicusa z francuską  Nemerą. 

    

   To był bardzo ważny moment dla obu firm. Współpraca szybko przyniosła efekty.  Ulokowanie fabryki w Szczecinie daje nam nowe możliwości i pozwala na większą ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej - mówił Sebastian Perrier, dyrektor operacyjny grupy Nemera.

    

   Fabryka  spełnia najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju i będzie posiadała certyfikat BREEAM. 

   Zakład wybudowano w oparciu o nowoczesne i proekologiczne rozwiązania, w którym m.in. odzyskuje się ciepło z linii technologicznej, system wentylacyjny jest specjalnie filtrowany i ulega również rekuperacji, w zakładzie prowadzona jest również segregacja i sortownia wszystkich odpadów, z których większość z nich poddana jest recyklingowi. Aktualnie fabryka zatrudnia ponad 180. pracowników i poszukiwani są kolejni, głównie specjaliści kierunków technicznych. W tym roku Nemera Szczecin planuje zatrudnić jeszcze około 60 osób.

   Nowa fabryka, to nowe wyzwania, ale też ogromny potencjał. Nasze możliwości bardzo wzrosły. Z wytwarzania kilkuset tysięcy urządzeń rocznie wchodzimy na poziom produkcji wielomilionowej. Poszerzamy też asortyment naszych urządzeń i rozwijamy tzw SmartPen - mówił prof. Alberto Lozano, dyrektor firmy Nemera Szczecin -  Ostatnie kilkanaście miesięcy to był czas bardzo intensywny. Szczęśliwie dotarliśmy  do mety, ale nie zwalniamy tempa, dopiero teraz zaczyna się nowy etap dalszego rozwoju. 

    

   Powierzchnia nowej fabryki wynosi ok 10 tys m2. Cała infrastruktura zakładu  oparta jest na nowoczesnych rozwiązaniach, materiałach i maszynach, najlepszych marek na świecie.

   Jej sercem jest tzw. cleanroom, gdzie odbywa się finalny montaż urządzeń do podawania leków. Jego powierzchnia wynosi aż 3400 m2. To największe i najnowocześniejsze tego typu pomieszczenie w Polsce. Jest bardzo sterylne i mają do niego dostęp tylko uprawnione osoby, wyłącznie przez śluzy powietrzne.

   Nowy zakład firmy Nemera powstał przy ul Tytanowej 3 w szczecińskiej strefie ekonomicznej Trzebusz w Szczecin Dąbiu. 

    

   Bardzo się cieszę z otwarcia nowej fabryki i to właśnie w tym miejscu czyli w szczecińskiej strefie ekonomicznej -   mówił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina - Jeszcze rok temu, gdy rozpoczynała się ta inwestycja, wokół było dużo wolnej przestrzeni. Dzisiaj powstają tu kolejne nowe zakłady. Kiedy uzbrajaliśmy te tereny pod inwestycje, wiele osób pytało czy warto.  Dzisiaj wystarczy spojrzeć. Gratuluję właścicielom i pracownikom firmy Nemera nowego zakładu produkcyjnego. To dobry zastrzyk energii dla naszego miasta. 

    

   O firmie Nemera Szczecin. W 2020 roku nastąpiło połączenie szczecińskiego Copernicusa z firmą Nemera. Założona w 2004 roku firma Copernicus (aktualnie Nemera Szczecin) specjalizowała się w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń iniekcyjnych oraz świadczyła kompleksowe usługi w zakresie wprowadzania nowoczesnych, intuicyjnych urządzeń do podawania leków. Uznawana była za jedną z najcenniejszych innowacyjnych firm w polskim sektorze zdrowia. 

   Francuska Nemera jest światowym liderem w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń do podawania leków dla przemysłu farmaceutycznego i nie tylko. Oferuje produkty i usługi w dziedzinie podawania leków drogą dospojówkową, donosową, wziewną, na skórę, przezskórną i pozajelitową. 

    

   Grupa Nemera w liczbach:

   - 4 zakłady w Europie, jeden w USA oraz jeden w Brazylii

   -  ponad 3000 pracowników,

   - 30,000 m2 cleanroomów

   - 150 inżynierów i ekspertów w Centrach Innowacji  

    

   Więcej informacji na stronie: 

   www.nemera.net

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!