Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   25°

   Щецін - громадський, реконструйований, з генеральним планом та новим проспектом

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Щецін - громадський, реконструйований, з генеральним планом та новим проспектом

   Останні кілька років були для нашого міста часом інтенсивних змін та інвестицій, у тому числі й інвестицій самих мешканців. Саме завдяки вам Щецін змінюється.

   Громадський бюджет Щеціна

   Позаду вже 11-й випуск SBO (ЩГБ), а попереду - наступний. Загалом мешканці відібрали близько 200 проєктів, від великих загальноміських інвестицій до невеликих проєктів у мікрорайонах, мистецьких інсталяцій, муралів та фестивалів.

   - Ще кілька років тому ми навіть не уявляли, що проєкти, реалізовані в рамках громадського бюджету, стануть такою характерною частиною ландшафту нашого міста, - розповідає Даніель Вацінкевич, заступник мера міста. - Сьогодні майже кожен має фотографію з Кшиштофом Яжиною або написом «Щецін» на Лаштовні, хоча б раз побував на Бродовському ставку або користувався міським велосипедом.

   Для мешканців Громадський бюджет - це шанс реалізувати свої ідеї, для цього потрібно лише подати проєкт, виконати кілька умов і отримати підтримку виборців. Наступний конкурс стартує 20 лютого, тож приєднуйтесь до нас!

   Реконструкція проспекту Войска Польського

   Останні кілька років були часом інтенсивних змін для найдовшої вулиці міста, її мешканців, бізнесу та відвідувачів. Хоча консультації та дискусії про те, якою має бути її остаточна форма, відбувалися ще з 2014 року, саме останні два роки стали часом реалізації.  Транзитний характер ділянки було перетворено на зону зі сповільненим рухом, з вулицею з двополосним одностороннім рухом, з, серед іншого, екологічно чистим громадським транспортом та місцями для паркування в середній смузі.

   - Паралельно з роботою, спочатку концептуальною, а потім виконавчою, здійснювалася програма соціальних заходів, які є невід'ємним елементом будь-якої реконструкції, розповідає Даніель Вацінкевич. - Серед найважливіших - не тільки зміни в кварталах, що оточують проспект, але, перш за все, розмови з мешканцями, заходи, низка акцій, ініційованих Щецінським товариством соціального будівництва, або ж створення і діяльність на території центру Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, який став центром інформації про діяльність та можливості, пов'язані з реконструкцією району.

   Наразі інвестиція перебуває на завершальній стадії реалізації, очікувана дата завершення - 2 квартал 2024 року.

   LPR/GPR

   Під час роботи над концепцією змін проспекту Войска Польського розроблялася також Місцева програма реконструкції Щеціна, тобто карта найважливіших і найнеобхідніших заходів з реконструкції (на 2017-2023 роки), яка зараз поступово відходить в історію і буде замінена Муніципальною програмою реконструкції (проєкт знаходиться в стадії розробки). У рамках LPR Щецін реалізував десятки проєктів (співфінансованих з Регіональної операційної програми Західнопоморського воєводства), як інвестиційних, так і соціальних, включаючи такі заходи, як будівництво житла, реконструкція, розвиток кварталів (наприклад, комплексний розвиток кварталу 23 або поточні інвестиції в квартал 36), а також культурні заходи. Програми реконструкції - це можливість для міста не лише покращити якість життя мешканців, але й отримати фінансування для своєї діяльності.

   Новий Генеральний план розвитку Щеціна

   У сфері планування також багато чого відбувалося. Майже три роки знадобилося планувальникам, експертам та аналітикам, щоб розробити зміст нового «Генерального плану умов та напрямків просторового розвитку міста Щецін», найважливішого планувального документа для Щеціна, який був прийнятий у 2022 році. Саме в цьому документі мешканці можуть знайти найважливіші напрямки розвитку та виклики в перспективі наступних 30 років для нашого міста. Мешканці також охоче скористалися можливістю подати свої коментарі. Особливий інтерес викликали такі теми, як озеленення міста, майбутнє ринків та картодрому.

   - Документ був представлений мешканцям та ретельно проконсультований, - розповідає Зофія Фюк-Димек, директор Офісу просторового планування міста. - Загалом ми отримали 761 заявку, зібрану з часу проведення попереднього дослідження, 451 коментар під час консультацій та 136 коментарів до проєкту дослідження, який було винесено на громадське обговорення у грудні 2021 року. Мешканці також охоче брали участь у зустрічах та дискусіях на цю тему.

   Після консультацій місто також організувало серію стратегічних семінарів, які допомогли краще зрозуміти амбіції, очікування та занепокоєння мешканців. Проєкт документу також був розглянутий зовнішніми фахівцями, наприклад, Муніципальною архітектурно-містобудівною комісією та низкою вищих навчальних закладів.

   Перегляд документу є наслідком періодичної перевірки обґрунтованості дослідження. Це декларація напрямків розвитку Щеціна, яка є відповіддю на динамічні зміни, що відбуваються в самому місті, а також у ближчих і дальших функціональних околицях міста, які відбулися після 2012 року.

   Паралельно з цими роботами в нашому місті щороку приймається близько десятка планів просторового розвитку, і Щецін все ще лідирує серед міст, які мають понад 60% території, охопленої місцевими планами (не враховуючи територію озера Домбє Щецін з результатом 71, 60% посідає друге місце в Польщі). Лише за останні 5 років у Щеціні було прийнято близько 70 планів зонування. Серед найважливіших територій, для яких плани були розроблені в останні роки, - Лаштовня (понад 174 га в історичному портовому центрі міста), «Старе Місто-Святого Духа» (площа 2,1 га на кордоні районів Старе Місто і Нове Місто), Старе Місто-Домбє (новий план, що охоплює 58,2 га), а також пакет інвестиційних планів у районах Тшебуш, Лубчинська, Сколвін та інші.

   Скандинавський клімат на відстані простягнутої руки

   Унікальне місце на карті нашого міста, Скандинавський дім, як його ще називають, був створений у 2021 році і користується великою популярністю серед мешканців нашого міста. Сьогодні він відомий низкою культурних подій, професійних та освітніх зустрічей. Будинок також доступний для мешканців для зустрічей в тісному колі, воркшопів, курсів, дидактичних занять та інших видів діяльності.

   Це простір для спільної діяльності на багатьох рівнях - адміністрації, дипломатії, бізнесу, науки, культури та мистецтва, що надає можливості для менторства, концептуальних та дизайнерських зустрічей. Тут знайдуть своє місце не лише самі скандинави, але й люди, які захоплюються скандинавською культурою, стилем життя та роботи, пропагують ідею балансу між роботою та особистим життям, є екологічно орієнтованими та шанобливо ставляться до природи. Тих, хто ще не мав можливості відвідати це місце, щиро запрошуємо це зробити!

    Чотири площі Старого міста

   Площа Білого Орла та цілісний підхід до змін у Старому місті - це проєкт, який викликав багато емоцій в останні роки. Опрацювати напрямок трансформації вдалося, зокрема, завдяки прототипуванню, яке було проведено у 2019 році. Сьогодні, хоча основні інвестиції ще попереду (конкурс на реконструкцію площі Білого Орла буде оголошено наприкінці цього року), ми вже точно знаємо, як буде виглядати це місце, а деякі зміни вже реалізовано. Змінилися не лише правила паркування, але й кількість зелені, міських меблів та спосіб використання різних елементів цього простору.

   - Інфраструктурні зміни - це одне, але те, як самі мешканці проявили ініціативу, активність і турботу про це місце, є справжньою цінністю цього процесу, - говорить Даніель Вацінкевич.

   Ми дякуємо вам за вашу активність, голоси, віддані в рамках громадського бюджету, і вже зараз заохочуємо вас до подальшої участі в житті міста.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!