Social media

Filtrowanie

Kategorie

    Archiwum

      Липень - місяць без пластику. Прийміть виклик разом з водоканалом

      Marta Kufel

      Marta Kufel

      Липень - місяць без пластику. Прийміть виклик разом з водоканалом

      Календар нетрадиційних свят наповнений різними приводами для святкування. Хоча половина місяця вже позаду, ще є час прийняти виклик. Липень оголошено місяцем без пластику. Щецінський водоканал допоможе вам стати здоровішими та екологічнішими. Все більше і більше бюветів у місті та чиста водопровідна вода в наших домівках дають можливість відмовитися від пластику та стати частиною глобального руху.

      Липень без пластику - це міжнародна акція. Рух, який заохочує мільйони людей долучитися до вирішення проблеми пластикового забруднення планети. Подібні ініціативи - це також чудова нагода більше говорити про шкоду вживання бутильованої води. Вчені знають все більше і більше і говорять про нанопластик, який потрапляє в наш організм. Отже, є 3 важливі аспекти на користь водопровідної води - екологія, економія та здоров'я.

      ЕКОЛОГІЯ

      Польська асоціація «Нуль відходів» стверджує, що

      - 25 мільйонів тонн пластикових відходів виробляється щороку в країнах ЄС і лише 30% переробляється

      - Щохвилини у світі використовується мільйон поліетиленових пакетів

      - Пластик розкладається 450 років

      - 90% всього сміття, що забруднює океани, - це пластик

      Що ви можете зробити?

      Почніть з найпростіших кроків. Прийміть виклик і оберіть сталеву або скляну пляшку замість одноразової пластикової, носіть їжу у власному пакуванні та ходіть за покупками з власною сумкою.

      Щецінський водоканал допоможе вам стати здоровішими та екологічнішими! Водопровідна вода має 3 важливі переваги - екологія, економія та здоров'я.

      Ми знаємо, що пластикова упаковка розкладається протягом багатьох років і забруднює нашу планету. Обираючи багаторазову тару, ви не лише економите гроші, але й дбаєте про Землю.

      Факти такі:

      1. Доросла людина повинна випивати щонайменше 1,5-2 літри води.

      2. У Щеціні проживає майже 400 000 людей (населення (30.06.2023) - 390 300 Джерело GUS)

      3. Якщо половина населення нашого міста купує лише одну пляшку води на день, ми щодня викидаємо в навколишнє середовище 4 000 кг пластику! (Порожня пляшка об'ємом 0,5 л важить близько 20 г)

      Нагадуємо, що найкращою альтернативою бутильованій воді є вода з-під крана. Склянка, бідон та інша багаторазова тара дозволить нам уникнути подальшого забруднення нашої планети.

      ЕКОНОМІЯ

      Математика невблаганна - 1м3 води дорівнює 1000л. Таким чином, у Щеціні ми платимо 6,12 злотих за 1000 літрів води. На ринку ми можемо купити 3 пляшки води за таку ж суму.

      ЗДОРОВ'Я

      Мінеральний склад нашої води кращий, ніж у багатьох популярних джерельних та мінеральних вод. Наприклад, один виробник вказує значення 213 мг/л - вдвічі менше, ніж у нашій воді:

      СЕРЕДНІ ЗНАЧЕННЯ ВИБРАНИХ ПАРАМЕТРІВ В ОКРЕМИХ ЗОНАХ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІІ КВАРТАЛ 2024 РОКУ

      Параметр

      Одиниця

      Зона забору

      ZPW Мєдвє

      Зона забору

      ZPW Пільхово

      Зона забору

      ZPW Сколвін

      Зона змішаної води

      Ph

      -

      7,6

      7,7

      7,5

      7,7

      Загальна твердість

      dH

      13,7/245

      18,8/336

      10,3/184

      16,3/291

      натрій

      мг/л

      26

      18

      19

      22

      калій

      мг/л

      6,2

      2,2

      2,1

      4,2

      кальцій

      мг/л

      90

      135

      72

      113

      магній

      мг/л

      18

      9,5

      9,1

      14

      сульфати

      мг/л

      108

      102

      <20

      105

      хлориди

      мг/л

      49

      26

      9

      38

      фториди

      мг/л

      0,18

      0,16

      0,24

      0,17

      вуглеводи

      мг/л

      165

      256

      238

      211

      Всього мінералів

      мг/л

      462

      549

      349

      507

      Джерело: www.zwik.szczecin.pl

      Але що не так з тим пластиком? Пластикові частинки, невидимі для нашого ока, містяться у бутильованій воді - факт, підтверджений дослідниками. Те, що ми не бачимо, є потенційно небезпечним для нашого здоров'я. Потрапляння пластику в наш організм не віщує нічого доброго, і на цю тему вже з'являється все більше наукових досліджень, а отже, і матеріалів у ЗМІ. Не тільки пластик, в якому зберігається вода, але й сам процес закручування та відкручування пляшки може спричинити потрапляння шкідливих речовин в організм. І тут на допомогу приходить водопровідна вода, яка не містить таких елементів.

      ЗВІДКИ БЕРЕТЬСЯ ВОДА В НАШИХ КРАНАХ?

      Нагадуємо, що майже 90 % води, яка постачається до Щеціна, надходить з озера Мєдвє, яке є 5-м за величиною озером у Польщі, з площею 3800 м2 . Його довжина становить 16,6 км, ширина - 3,2 км, а максимальна глибина - 43,5 м - це свідчить про розміри водойми. Наш водозабір розташований на західному березі, на відстані 255 м від берегової лінії, на глибині 16-18 м від поверхні води. По двох трубопроводах діаметром 1200 мм вона надходить до насосних камер через механічні решітки, які затримують великі тверді частинки - мушлі, рибу, рослини. Потім вода передається на водоочисну станцію, розташовану за 2,5 км від насосної станції.

      На станції водопідготовки відбувається низка різних процедур і процесів, які гарантують, що вода в наших кранах буде найвищої якості. Те, що потрапляє до Щеціна, не поступається за якістю бутильованій воді. Що саме відбувається на водоочисній станції?

      - Попередня дезінфекція озоном (O3),

      - коагуляція,

      - відстоювання,

      - фільтрація через шар антрацитового піску,

      - непряме окислення озоном (O3),

      - фільтрація через шар гранульованого активованого вугілля,

      - фінальна дезінфекція діоксидом хлору (ClO2).

      Після цих процесів, які ми значно спростили в нашому описі, вода спрямовується у два резервуари-переміщувачі місткістю 5 000 м3 кожен. З резервуарів вода самопливом тече до Щеціна, розташованого за 32 км від Мєдвє.  Це відбувається через два водогони - перший діаметром 1200 мм і другий діаметром 700 мм. Перший трубопровід веде до резервуарів ZPW Поможани, звідки вода після багаторазової дезінфекції перекачується в лівобережну систему водопостачання міста. Другий трубопровід веде до водопровідної насосної станції в Кієво, звідки вода спрямовується для постачання правобережної частини Щеціна.

      Вода підлягає постійному моніторингу. На водозаборі є лабораторія, де щодня перевіряються фізико-хімічні та бактеріологічні параметри сирої води, потім окремі етапи виробництва, і, нарешті, тестується чиста вода. Щодня тестується 26 параметрів, а щомісяця виконується понад 60 аналізів.

       

       

      Bądź na bieżąco!

      Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!