Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Morze atrakcji podczas wydarzenia Żagle 2023!

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Morze atrakcji podczas wydarzenia Żagle 2023!
   żagle22 (1).jpg
   żagle22 (2).jpg
   żagle22 (3).jpg

   Od 18 do 20 sierpnia nasze miasto ponownie będzie przyjaznym portem pełnym zabawy. To święto podkreśla morski charakter Szczecina.

   Już tylko miesiąc dzieli nad od największej żeglarskiej imprezy tego roku! Żagle 2023 zbliżają się wielkimi krokami. W sierpniu zarówno Nabrzeże Starówka jak i Wały Chrobrego będą wypełnione po brzegi  nie tylko pięknymi jednostkami, ale także atrakcjami.

   Łasztownia zamieni się w wyspę, na której nie zabraknie dobrej zabawy, pysznego jedzenia i genialnych dźwięków. To właśnie tutaj, zaraz po zejściu z łączącego dwa brzegi Odry mostu pontonowego, pojawi się scena główna, na której przez trzy dni wystąpią topowe gwiazdy. Za sprawą Holiday Parku będzie można przeżyć niezapomniane chwile na największym kole młyńskim, a mega szybkie kolejki górskie zadbają o odpowiedni poziom adrenaliny przez cały weekend. Tuż za wesołym miasteczkiem będzie można zajrzeć do Food Portu, gdzie zacumują food trucki z rzemieślniczymi lodami, wybornymi zapiekankami i innymi przekąskami. Nie będzie można też pominąć Wyspy Grodzkiej, gdzie w otoczeniu żaglowców i dobrej muzyki będzie można wyczilować. Słowem, będzie wybornie.

   Po drugiej stronie rzeki będzie można przespacerować się alejkami Jarmarku pod Żaglami. Będą m.in. produkty regionalne, gastronomia czy Aleja Artystów. Wśród stoik nie zabraknie pysznych smakołyków, domowych wyrobów, rękodzieła, biżuterii, artystycznych dekoracji, manufakturowych kosmetyków i wielu innych. W sąsiedztwie Jarmarku pojawi się Strefa Piw Kraftowych. W specjalnie wyznaczonej Strefie wypełnionej leżakami, klimatycznymi dekoracjami i oświetleniem zagoszczą wyjątkowe, rzemieślnicze piwa różnych gatunków. Bogata oferta kraftowych browarów będzie obejmować nie tylko procentowe trunki, ale także dobrze wywarzone „zerówki”.  O morski klimat zadbają artyści ze sceny szantowej, która zostanie ulokowana tuż przy pomniku Centaura. Będzie można potańczyć, pośpiewać i nacieszyć oko pięknym widokiem z tarasu Wałów. Nasi najmłodsi odwiedzający będą mogli zacumować przy pomniku Adama Mickiewicza, gdzie w Strefie Dziecięcej nie zabraknie animacji, warsztatów, występów i pokazów tanecznych. Będzie kolorowo, wesoło i bajecznie.

   Jak co roku Żaglom będzie towarzyszył Festiwal Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. Tę szóstą edycję Festiwalu będzie można zobaczyć i usłyszeć zarówno nad Odrą, jak i w Teatrze Letnim czy na pl. Solidarności.

   Wszystkie aktualności oraz najważniejsze informacje znajdują się na naszej stronie https://zagle.szczecin.eu/ oraz w wydarzeniu na Facebooku Żagle 2023 – Żeglarski Szczecin Zaprasza!

   Partnerem wydarzenia jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. 

   Zobacz więcej:

   Żagle 2023 – Tu będzie można odpocząć – Strefa Piw Kraftowych - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Żagle 2023 zacumują w Szczecinie po raz kolejny - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Tegoroczne Żagle 18-20 sierpnia! - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!