Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Żagle 2023 zacumują w Szczecinie po raz kolejny

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Żagle 2023 zacumują w Szczecinie po raz kolejny
   morgenstern_1.jpg
   ORP Iskra_14.jpg
   ZAGLE_20220819_015_.jpg

   Żagle na maszt, kurs na Szczecin. Przed nami największe żeglarskie święto w regionie, podczas którego po dwóch stronach Odry będziemy mogli podziwiać piękne żaglowce.

   18-20 sierpnia, tę datę należy zapisać sobie w kalendarzach już dzisiaj. Żagle to wspaniała, rodzinna impreza z marynistycznym klimatem, morskimi atrakcjami i najpiękniejszymi żaglowcami. W tym roku kurs na Szczecin obiorą jednostki z Polski, Niemiec, Finlandii czy Holandii. Z gościnności Szczecina skorzystają jednostki szkoleniowe, oldtimery, okręty wojskowe, ale także prywatne jachty, które zacumują w miejskiej marinie.

   Kogo możemy się spodziewać? Na Żaglach będzie z nami ORP Iskra, czyli szkolna barkentyna Marynarki Wojennej, która jako pierwszy okręt pod polską banderą okrążył świat. Przez zimne Morze Północne przepłynie i zarzuci swe cumy u stóp Wałów Morgenster. Ten holenderski żaglowiec z białym galionem przedstawiający syrenę obejmującą głowę galopującego konia, zachwyci mieszkańców i turystów nie tylko swoim wyglądem, ale także i historią. Bogatą historię zaprezentuje nam także nasza polska jednostka – Baltic Beauty. Obojętnie nie będzie można przejść także obok najstarszej jednostki, która odwiedzi tegoroczne Żagle. Niemiecki Ernestine został wybudowany w 1899r.  Może przyjąć na swój pokład jednocześnie 24 osoby.

   W trakcie Żagli będziemy świętować wspólnie z Nawigatorem XXI jego 25-lecie. Statek badawczo-szkoleniowy należący do Politechniki Morskiej jest dobrze znany mieszkańcom i młodym adeptom Politechniki. Na jednostce uczą się nawigacji, obsługi urządzeń i siłowni oraz życia na statku, a więc dokładnie tego, co czeka ich w przyszłości.

   To tylko przedsmak tego, czego możemy się spodziewać. W sierpniu zarówno Nabrzeże Starówka jak i Wały Chrobrego będą wypełnione atrakcjami po brzegi. Podczas wydarzenia mieszkańcy i turyści będą mieli możliwość nie tylko zwiedzania jednostek, ale także przepłynięcia się nimi. Na początku sierpnia uruchomiona zostanie sprzedaż biletów na rejsy na pokładzie naszych gwiazd.

   Wszystkie aktualności oraz najważniejsze informacje znajdują się na naszej stronie https://zagle.szczecin.eu/ oraz w wydarzeniu na Facebooku Żagle 2023 – Żeglarski Szczecin Zaprasza!

   Zobacz więcej:

   Żagle 2023 – Tu będzie można odpocząć – Strefa Piw Kraftowych - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Tegoroczne Żagle 18-20 sierpnia! - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!