Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Szczecin: Atrakcyjne mieszkania w odnowionym kwartale

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Szczecin: Atrakcyjne mieszkania w odnowionym kwartale
   blizej-przestrzeni-stbs-02 (1) (1).jpg
   blizej-przestrzeni-stbs-03 (1) (1).jpg
   blizej-przestrzeni-stbs-04 (1) (1).jpg
   blizej-przestrzeni-stbs-05 (1) (1).jpg
   blizej-przestrzeni-stbs-06 (2) (1).jpg

   Szczecińskie TBS  ogłasza nabór osób chętnych do partycypowania w kosztach budowy mieszkań przeznaczonych na wynajem. Lokale powstają w ramach rewitalizacji  Kwartału 36. Nabór rozpocznie się w środę 11 października.

   Kwartał 36 znajduje się  w Szczecinie w obrębie ulic: Bohaterów Getta Warszawskiego, Księcia Bogusława X, Małkowskiego, Bł. Królowej Jadwigi. Wnętrze Kwartału aktualnie podlega kompleksowej przebudowie.

   Osoby partycypujące w kosztach budowy mieszkań, po wybudowaniu zostaną ich najemcami.  W ofercie jest 14 lokali, w tym 8 jednopokojowych (pow 35,39 m2),  3 dwupokojowe małe ( 46,93 m2) i trzy dwupokojowe duże (53,06 m2).

   Nabór  odbywać się będzie zgodnie z zasadami opublikowanymi na stronie spółki:

   http://www.stbs.pl/index.php/aktualnosci/3265-nabor-wnioskow-na-nabycie-partycypacji-w-kosztach-budowy-lokali-mieszkalnych-2023-10-31.html

   Wnioski  należy składać w terminie od 11 do 31 października 2023 roku – osobiście w godzinach od 10 do 15.30 w biurze Szczecińskiego TBS  przy ul. Królowej Jadwigi 45/U2. Wnioski złożone za pośrednictwem poczty elektronicznej lub w inny sposób oraz złożone w innym niż we wskazanym wyżej terminie nie będą rozpatrywane.

   O inwestycji

   Przebudowa kwartału 36 rozpoczęła się w czerwcu 2021 r. W ramach rewitalizacji planuje się uporządkowanie wnętrza kwartału i zrealizowanie nowego zagospodarowania terenu z elementami małej architektury oraz wprowadzeniem nowej zieleni. Zakres prac obejmuje budowę dwupoziomowego parkingu podziemnego, budowę budynku mieszkalnego i budynku usługowego, a także  budowę żłobka oraz rozbudowę siedziby Szczecińskiego TBS. Centralna część kwartału zostanie przeznaczona na główny plac publiczny. Wzdłuż placu, przez środek kwartału zostanie poprowadzona charakterystyczna pergola - zadaszenie pod którym zaplanowano miejsca do spotkań, rekreacji lub zabaw. Z centralnego placu  zapewniony będzie dostęp do wszystkich podwórek zaprojektowanych w kwartale, w tym do każdego z budynków mieszkalnych i usługowych. Centralny plac  będzie wzbogacony mini amfiteatrem, fontanną w formie posadzkowych dysz, z siedziskami i zielenią. 

   Inwestycję realizuje Szczecińskie TBS. Wykonawcą jest szczecińska spółka Prime Construction. Projekt przebudowy przygotowała Grupa Architektoniczna Domino ze Szczecina.

   Zakończenie realizacji robót budowlanych planowane jest w drugim kwartale 2024 roku.  

   Więcej na stronie: stbs.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!