Szczecińska Karta Mieszkańca. Przed nami kolejne spotkanie konsultacyjne
Marta Kufel

Jaka powinna być Szczecińska Karta Mieszkańca? Miasto kontynuuje konsultacje społeczne dotyczące tego projektu i zaprasza mieszkańców do udziału w drugim spotkaniu otwartym.
W Szczecinie trwają obecnie prace nad stworzeniem Karty Mieszkańca, czyli programu, który ma ułatwić korzystanie z miejskiej oferty oraz zapewnić mieszkańcom różne dodatkowe udogodnienia i korzyści. Zanim jednak powstaną ostateczne rozwiązania, Miasto chce poznać oczekiwania i potrzeby osób, które w przyszłości będą korzystać z tego narzędzia.
- Nie tworzymy tego projektu zza urzędniczego biurka. Chcemy poznać oczekiwania mieszkańców i wspólnie zastanowić się, jakie rozwiązania będą dla nich najbardziej wartościowe. Tylko wtedy Karta Mieszkańca stanie się narzędziem, z którego szczecinianie będą chcieli korzystać na co dzień - mówi Łukasz Kadłubowski - zastępca prezydenta Szczecina.
Gdzie i kiedy zgłosić swoje uwagi i spostrzeżenia?
Najbliższą okazją do rozmowy o projekcie będzie drugie spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się już w najbliższy czwartek, tj. 25 czerwca o godz. 17.00 w Urban Lab Szczecin (Technopark Pomerania, budynek F1, ul. Cyfrowa 2).
Konsultacje społeczne w sprawie Szczecińskiej Karty Mieszkańca potrwają do piątku 3 lipca 2026 r. W tym czasie swoje uwagi można zgłaszać również za pośrednictwem ankiety internetowej dostępnej na stronie internetowej https://konsultuj.szczecin.pl/.
Dla osób, które wolą wyrazić swoją opinię w bardziej tradycyjny sposób, przygotowane zostały formularze w wersji papierowej. Ankiety, które po wypełnieniu można złożyć w specjalnie przygotowanej do tego celu urnie, dostępne są w Urzędzie Miasta Szczecin (środkowe wejście, parter).
Dodatkowo wypełnione formularze można również zeskanować i przesyłać drogą elektroniczną na adres poczty internetowej konsultacje.km@um.szczecin.pl.
- Każda opinia jest dla nas naprawdę cenna. To właśnie Szczecinianie najlepiej wiedzą, jakie rozwiązania mogą ułatwić im codzienne funkcjonowanie w naszym mieście – dodaje Łukasz Kadłubowski. - Dlatego też zachęcam wszystkich do aktywnego udziału w konsultacjach i wyrażenia swojej opinii.