Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Aleja Wojska Polskiego – wieści z budowy #11

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Aleja Wojska Polskiego – wieści z budowy #11
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (1).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (2).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (3).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (4).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (5).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (6).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (7).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (8).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (9).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (10).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (11).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (12).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (13).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (14).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (15).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (16).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (17).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (18).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (19).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (20).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (21).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (22).JPG

   Przestrzeń Alei Wojska Polskiego zmienia się. To jak po zakończeniu robót będzie wyglądać ten fragment Szczecina, można się już przekonać na własne oczy. Finał prac budowlanych w śródmieściu jest coraz bliżej.

   Centralnym punktem nowej Alei Wojska Polskiego jest Plac Zgody, gdzie toczą się aktualnie największe prace. Brukarze mają pełne ręce roboty. Ułożona została już nawierzchnia jezdni, trwa układanie nowych ścieżek wewnątrz placu.

   Na pozostałych fragmentach ulicy układane są brakujące fragmenty chodników, regulowane są wpusty deszczowe i włazy kanalizacyjne. Trwają również prace w rejonie "ściany płaczu", gdzie zlokalizowana będzie nowa fontanna.

   Wykonawca kontynuuje ponadto prace przy bieżącej pielęgnacji zieleni. To oczywiście podlewanie drzew i krzewów i ich regeneracja, a także sprzątanie zieleńców. To ostanie działanie niestety pokazuje, jak bardzo mieszkańcy nie szanują nowej roślinności. Pomimo wielu wystosowanych apeli, pośród roślin wciąż znajdowane są śmieci, jak i odchody zwierząt, które powinny przecież trafiać do koszów na odpady. Niestety pomimo starań, żeby rośliny utrzymać w jak najlepszym stanie, wiele z sadzonek krzewów nie zostanie odebranych i trzeba je będzie wymienić na nowe. Takie działanie zaplanowano na jesień bieżącego roku.

   O inwestycji

   Inwestycja obejmuje przebudowę układu drogowego alei Wojska Polskiego na odcinku od Placu Zwycięstwa do placu Szarych Szeregów, odcinka ulicy Jagiellońskiej od al. Piastów do al. Wojska Polskiego oraz odcinka ulicy Śląskiej od ulicy Więckowskiego do drogi wewnętrznej za budynkami Spółdzielni Mieszkaniowej „Śródmieście”. Inwestycja obejmie ponadto przebudowę kolidujących sieci uzbrojenia terenu, przebudowę sygnalizacji świetlnych, budowę oświetlenie ulicznego, budowę elementów małej architektury, budowę fontanny oraz zmianę organizacji ruchu w postaci wprowadzenia ruchu uspokojonego. Istotną częścią prac będzie zagospodarowanie terenu w postaci nasadzeń drzew i krzewów. Aleja Wojska Polskiego, na odcinku od Placu Zwycięstwa do ronda Szarych Szeregów, stanie się „zielonym salonem” naszego miasta. W ramach nasadzeń pojawią się drzewa o randze reprezentacyjnej dla naszego miasta, długowieczne i monumentalne. Znajdą się tam m.in. kolumnowe platany, będą również charakterystyczne dla Szczecina przepiękne magnolie. Projekt zakłada nasadzenia w pasie środkowym na całej długości blisko kilometrowej ulicy, wzdłuż pierzei, w obrębie wnętrza projektowanego ronda na Placu Zgody czy wzdłuż wieżowców sąsiadujących z Placem Zgody. Nasadzenia roślinności obejmą niemal kilometr zupełnie nowej alei. Znajdą się w niej nowe krzewy, trawy i byliny.

   Koszt przebudowy śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego to ponad 43 mln zł. brutto. Z przebudową Alei Wojska Polskiego powiązana jest budowa węzła komunikacyjnego na Placu Zwycięstwa. Koszt prac wynosi blisko 39,8 mln zł. brutto. Nadzór nad realizacją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

   Zobacz też: wojskapolskiego.szczecin.eu

   Zobacz więcej:

   Aleja Wojska Polskiego – budowa sieci wodociągowej - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Aleja Wojska Polskiego – wieści z budowy #10 - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Coraz bardziej zielono na Alei Wojska Polskiego - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!