Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Aleja Wojska Polskiego – wieści z budowy #10

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (1).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (2).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (3).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (4).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (5).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (6).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (7).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (8).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (9).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (10).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (11).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (12).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (13).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (14).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (15).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (16).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (17).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (18).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (19).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (20).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (21).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (22).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (23).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (24).JPG
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (25).JPG

   Przebudowa śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego zmierza do końca. Finał prac budowlanych zaplanowano na sierpień bieżącego roku. Największy zakres robót budowlanych realizowany jest w rejonie Placu Zgody.  

   Aktualnie wykonywane prace związane są z budową nawierzchni jezdni i chodników. Największy zakres robót obejmuje Plac Zgody, gdzie trwa budowa kolejnych fragmentów nowej jezdni z kostki.

   Kontynuowane są prace przy zagospodarowaniu terenów zielonych. Realizowane są również drobne i końcowe prace związane z wykonaniem sieci energetycznych i sanitarnych. Po ich zakończeniu przyjedzie pora na montaż elementów małej architektury oraz wykonanie oznakowania.

   Zmiana organizacji ruchu na Placu Zgody

   W raz z kolejnym etapem robót w rejonie Placu Zgody, od wtorku 6 czerwca br., zmianie ulegnie tymczasowa organizacja ruchu.

   Na Placu Zgody zajęta zostanie jezdnia pomiędzy północnym wlotem al. Wojska Polskiego i wlotem ul. Bałuki.  Zamknięte pozostaną wloty w ulice Bohaterów Getta Warszawskiego i Bogusława X. Ruch komunikacji autobusowej oraz dojazdowy pojazdów po Placu Zgody  będzie odbywał się w odwrotnym kierunku – od ul. Bałuki do północnego wlotu al. Wojska Polskiego. Ze względu na prowadzenie robót zostaną wprowadzone zmiany w ciągu ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego  polegające na wprowadzeniu dwukierunkowego ruchu dojazdowego do posesji od skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi. Pojazdy jadące ulicą Małkowskiego otrzymają nakaz jazdy w kierunku ulicy Krzywoustego.

   O inwestycji

   Inwestycja obejmuje przebudowę układu drogowego alei Wojska Polskiego na odcinku od Placu Zwycięstwa do placu Szarych Szeregów, odcinka ulicy Jagiellońskiej od al. Piastów do al. Wojska Polskiego oraz odcinka ulicy Śląskiej od ulicy Więckowskiego do drogi wewnętrznej za budynkami Spółdzielni Mieszkaniowej „Śródmieście”. Inwestycja obejmie ponadto przebudowę kolidujących sieci uzbrojenia terenu, przebudowę sygnalizacji świetlnych, budowę oświetlenie ulicznego, budowę elementów małej architektury, budowę fontanny oraz zmianę organizacji ruchu w postaci wprowadzenia ruchu uspokojonego. Istotną częścią prac będzie zagospodarowanie terenu w postaci nasadzeń drzew i krzewów. Aleja Wojska Polskiego, na odcinku od Placu Zwycięstwa do ronda Szarych Szeregów, stanie się „zielonym salonem” naszego miasta. W ramach nasadzeń pojawią się drzewa o randze reprezentacyjnej dla naszego miasta, długowieczne i monumentalne. Znajdą się tam m.in. kolumnowe platany, będą również charakterystyczne dla Szczecina przepiękne magnolie. Projekt zakłada nasadzenia w pasie środkowym na całej długości blisko kilometrowej ulicy, wzdłuż pierzei, w obrębie wnętrza projektowanego ronda na Placu Zgody czy wzdłuż wieżowców sąsiadujących z Placem Zgody. Nasadzenia roślinności obejmą niemal kilometr zupełnie nowej alei. Znajdą się w niej nowe krzewy, trawy i byliny.

   Koszt przebudowy śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego to ponad 43 mln zł. brutto. Z przebudową Alei Wojska Polskiego powiązana jest budowa węzła komunikacyjnego na Placu Zwycięstwa. Koszt prac wynosi blisko 39,8 mln zł. brutto. Nadzór nad realizacją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

   Zobacz też: wojskapolskiego.szczecin.eu

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!