18°

Budzimy fontanny

Natalia Mróz

Natalia Mróz

Rozpoczęło się uruchamianie miejskich fontann, które w letnie dni będą cieszyć oczy i dawać ochłodę.

Szczecińskie fontanny to jeden z ulubionych elementów miejskiego krajobrazu, nie tylko dla mieszkańców, ale także turystów. Ich szum to także jasny znak, że lato nadeszło. A że w tym roku możemy cieszyć się piękną pogodą już teraz, również sezon fontannowy rozpoczynamy wcześniej niż zwykle.

- Już w czwartek Zakład Usług Komunalnych uruchomił jako pierwsze fontanny pływające: na Rusałce w Parku Kasprowicza i na Stawie Brodowskim. Działają już także dwie zabytkowe fontanny przed Urzędem Miasta - powiedziała Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. 

 

 

W kolejnych dniach, sukcesywnie, uruchamiane będą następne obiekty: na ulicy Szymanowskiego („Bartłomiejka”), w alei Papieża Jana Pawła II, na skwerze Janiny Szczerskiej, na Wałach Chrobrego, w Parku Wolności oraz na placu Zamenhoffa. Woda tryskać będzie również z fontanny na placu Gałczyńskiego.

Rozpoczęcie sezonu jak zawsze poprzedzają różnego rodzaju prace konserwatorskie, przeglądy instalacji oraz ich czyszczenie. Samo napełnianie niecek wodą, w zależności od wielkości basenu, może trwać nawet kilka dni.

Будьте в курсі!

Натисніть кнопку «Підписатись», щоб бути в курсі новин Щецина. Найцікавіші записи ви знайдете в Новинах Google!