Weekend w Szczecinie: 21 - 23.02.2025

Robert Duchowski

Robert Duchowski

Weekend w Szczecinie: 21 - 23.02.2025

Jak co tydzień zapraszamy na przegląd naszych weekendowych propozycji. Co, gdzie, kiedy? Zobacz co możesz robić w Szczecinie w najbliższych dniach.



Piątek 21.02.2025


To nie było planowane
18:00 
Teatr Lalek Pleciuga, pl. Teatralny 1

Spektakl improwizowany dla dorosłych. To magiczne połączenie improwizacji, wyobraźni i tego, co w Pleciudze najlepsze! Witajcie w świecie spektaklu – unikalnej produkcji, która łączy w sobie sztukę teatru improwizacyjnego z fascynującym światem lalek. Podążając za nieprzewidywalnymi wątkami improwizowanymi na żywo, aktorzy wcielają się w postacie, które ożywają za pomocą misternie wykonanych lalek. To nie tylko przedstawienie dla oczu, ale także dla duszy, gdzie każdy ruch marionetki jest rezultatem spontanicznego działania aktora i jego kreatywności.


Jazz w Willi, Ad astra. Jason Rebello i Tim Garland
19:00
Willa Lentza, al. Wojska Polskiego 84

Po wyprzedanych trasach koncertowych w Wielkiej Brytanii i Niemczech, Jason Rebello i Tim Garland (laureaci różnych nagród krajowych i międzynarodowych, w tym Grammy) po raz pierwszy wystąpią w Szczecinie! Jason Rebello, pianista Stinga, i Tim Garland, saksofonista Chicka Corei, to dwaj wielcy mistrzowie jazzu, którzy przez trzy dekady tworzyli muzykę razem i jako solowi artyści współpracowali z takimi gigantami jak Sting, Phil Collins, Jeff Beck, Wayne Shorter i Chick Corea. W ich duecie usłyszymy wyjątkowe kompozycje z najnowszego albumu „Life To Life” (Whirlwind Recordings), który dokumentuje kulminację ich trzydziestoletniej współpracy. Album to esencja ich osobistej i muzycznej przyjaźni, pełnej kreatywności, pasji i mistrzowskich umiejętności. Zapraszamy na wieczór pełen magii jazzu! Spotkaj się z prawdziwymi mistrzami sceny muzycznej! 


XXVIII Urodziny Czarnego, Rudego i Poniedzielskiego
19:00
Teatr Polski, ul. Swarożyca 5

Tradycyjnie, jak co roku w lutym, zapraszamy na huczne obchody rocznicowe działającego w Teatrze Polskim kabaretu Czarny Kot Rudy. Corocznie imprezy jubileuszowe sceny kabaretowej są wyjątkowe. Nawiązują klimatem zarówno do francuskich kabaretów literackich, jak też twórczości artystów krakowskiej Piwnicy pod Baranami czy najlepszych polskich kabaretów sprzed kilku dekad. Tym razem Czarny Kot Rudy świętuje z Andrzejem Poniedzielskim, który obchodzi dwa ważne jubileusze: 50-lecie pracy artystycznej oraz 70-lecie urodzin.


Dom niespokojnej starości - Spektakl przedpremierowy
19:00
Teatr Współczesny w Szczecinie
Duża Scena
Wały Chrobrego 3

Starzejemy się. Czy łatwo nam się z tym pogodzić? W 2050 roku ponad jedna trzecia Polski będzie po 60-tce. W jaki sposób ta ogromna liczba ludzi może być zaopiekowana? „Dom niespokojnej starości” to fantazja na temat cohousingu – wspólnego mieszkania starszych osób. Siódemka znajomych umawia się na życie pod jednym dachem. Mieszkanie razem to spotkania ze wciąż żywymi pragnieniami, obawami, planami i nadziejami. Ale też okazja do pełnego wykorzystania ostatnich lat. Na co można być za starym? Kiedy jest już za późno na robienie rzeczy, na które ma się ochotę? Czy starość ma oznaczać wstyd przed pragnieniem życia?


RAT KRU wracają do Szczecina
20:00
After Ego
Plac Stefana Batorego 4

Rat Kru balansują na granicy sztuki i kiczu, niekiedy przekraczając i jedno, i drugie. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną, ukrywający się za maską szczura Rat One (zwany również Witkiem lub Wódkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej Winogradzki Lew maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival).


Jazz Jam Session
21:00
Jazzment Klub, Kurkowa 4/1
Wejście darmowe

JAZZ JAM SESSION to cykliczne, improwizowane koncerty organizowane przez Generator Sztuki już od trzech lat. To nie tylko okazja do obcowania z muzyką i poznawania różnych odmian jazzu ale także znakomitego spędzenia wieczoru. Cykl odbywa się dzięki wsparciu Grupy Eryk oraz Miasta Szczecin

 

 

Sobota 22.02.2025
 

Targi Festiwal Roślin
8:00-20:00
Netto Arena (wejście C1)
ul. Szafera 3/5/7
Wstęp bezpłatny

W Netto Arenie rozkwitnie Festiwal Roślin, czyli na największy w Polsce market z roślinami w świetnych cenach. Na miejscu czekać będzie tyle gatunków, ile jeszcze nie widzieliście w jednym miejscu. Tym razem oprócz popularnych, czy kolekcjonerskich roślin domowych, organizatorzy dorzucają wspaniały asortyment roślin ogrodowych i balkonowych. Dlaczego warto przyjść? Rośliny doniczkowe prosto ze szklarni – bez pośredników, ceny zaczynające się od 5 zł, małe i duże rośliny oraz doniczki. Ponadto: eko nawozy, środki ochrony roślin, literatura i akcesoria dla pasjonatów.


Bal karnawałowy dla dzieci
11.00-13.00
Klub Delta 
ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie

Bilety w cenie 30 zł do nabycia na stronie biletomat.pl

Zapraszamy do udziału w Balu karnawałowym dzieci w wieku od 4 do 7 lat. W programie dwie godziny wypełnione tańcami i zabawami, pokazem mody karnawałowej, bańkowym i balonowym szaleństwem! Nie zapomnijcie o przebraniu oraz obuwiu zmiennym. Wydarzenie odbywa się bez obecności rodziców na sali - tych zapraszamy na kawę do Delta Cafe. Zabawę poprowadzi duet animacyjny Wiśniowy Urwis.


Cała rodzina do Słowianina - Moc zapachów
12:00
Dom Kultury Słowianin
ul. Korzeniowskiego 2
Wstęp wolny.

Tym razem sprawdzimy jak naturalne zapachy cytrusów mogą wspomóc w koncentracji i nauce podczas warsztatów aromaterapeutycznych i tworzeniu swoich zapachowych amuletów. Na wydarzeniu może być styczność z alergenami, m.in. olejki eteryczne. Prosimy o zachowanie ostrożności w przypadku osób z silną alergią.


Teatr niewidzialnych dzieci 
11:00
Spektakl dla dzieci w wieku od 10 lat
Teatr Lalek Pleciuga
pl. Teatralny 1
Bilety: dziecko 30 zł/ opiekun 40 zł

           

Spektakl na podstawie bestsellerowej książki Marcina Szczygielskiego kreśli historię dziesięcioletniego Michała i jego przyjaciół – wychowanków domu dziecka. I choć rzecz się dzieje w szarej rzeczywistości lat 80-tych, niezwykła atmosfera miejsca, do którego trafia główny bohater, budowana przez wychowawców z powołaniem oraz kreatywne, wrażliwe i pewne zapału dzieci sprawia, że życie chłopca nabiera widoków na przyszłość. 
„Teatr niewidzialnych dzieci” to nie tylko wzruszające i komiczne zarazem kreślenie portretów psychologicznych, które pozostają uniwersalne dla współczesnych dzieci, przeżywających swoje mniejsze i większe problemy związane z próbą wpasowania się w dane środowisko. To także przybliżenie młodym odbiorcom historii PRL-u, z określonymi zasadami społecznymi, trudnościami, absurdami, całą plejadą postaci historycznych, które pozostawały w tym czasie w zbiorowej świadomości. Historia, w której młodzi pasjonaci aktorstwa zakładają swoją trupę i przygotowują spektakl jest też hołdem złożonym teatrowi samemu w sobie, dowodem na to, jak ważnym może stać się on kanałem rozwoju emocjonalego człowieka, budowania jego empatii, umiejętności patrzenia na świat z różnych perspektyw oraz odwagi w wyrażaniu własnego światopoglądu.


Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie. Wojciech Kubica
19:00
Willa Lentza, al. Wojska Polskiego 84

Zapraszamy Państwa na kolejny recital chopinowski realizowany w Willi Lentza. Koncert odbędzie się w ramach cyklu zatytułowanego FRYDERYK CHOPIN W WILLI LENTZA. DZIEŁA WSZYSTKIE. W trakcie trwającego już drugi rok projektu zaplanowano przedstawić wszystkie dzieła Mistrza z Żelazowej Woli. Podczas muzycznych wieczorów interpretują je współczesne gwiazdy estrady oklaskiwane przez publiczność zgromadzoną w prestiżowych salach koncertowych świata. Tym razem wystąpi Wojciech Kubica – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Artysta zagra następujące kompozycje Fryderyka Chopina (1810-1849):

Etiudę C-dur op.10 nr 1, Nokturn Des-dur op. 27. nr 2, Mazurki op. 24 nr 1 i 2, Walc F-dur op. 34 nr 3, Bolero a-moll op.19, Barkarolę Fis-dur op. 60, Etiudę c-moll op. 24 nr 12 oraz Sonatę b-moll op. 35.


XXVIII Urodziny Czarnego, Rudego i Poniedzielskiego
19:00
Teatr Polski, ul. Swarożyca 5

Tradycyjnie, jak co roku w lutym, zapraszamy na huczne obchody rocznicowe działającego w Teatrze Polskim kabaretu Czarny Kot Rudy. Corocznie imprezy jubileuszowe sceny kabaretowej są wyjątkowe. Nawiązują klimatem zarówno do francuskich kabaretów literackich, jak też twórczości artystów krakowskiej Piwnicy pod Baranami czy najlepszych polskich kabaretów sprzed kilku dekad. Tym razem Czarny Kot Rudy świętuje z Andrzejem Poniedzielskim, który obchodzi dwa ważne jubileusze: 50-lecie pracy artystycznej oraz 70-lecie urodzin.
 

Tyle, co na bilet - Paktofonika 2025 Tour
Early Entrance: 18:30
Drzwi: 19:00
Start koncertu: 20:00
Wstęp na koncert: Wiek: 10-16 (pod wyłączną opieką opiekuna prawnego), Wiek: 16-18 (za pisemną zgodą opiekuna prawnego). Wiek: 18+ (można samodzielnie
Nowa Dekadencja
ul. Partyzantów 2
Bilety od 30 zł

Był maj 2022, kiedy narodził się pomysł, że może by tak wrócić na jeden koncert. Jubileuszowo. W końcu w 2020 roku minęło 20 lat od wydania Kinematografii, ale wszyscy wiemy jaka była wtedy sytuacja. Słowa zamieniliśmy w czyny i efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Ta energia, którą dostaliśmy od ludzi przy dwóch wyprzedanych koncertach w Spodku sprawiła, że uwierzyliśmy, że nie zapomnieliście o Paktofonice. Duże koncerty są wielkimi wyzwaniami i niesamowitymi wydarzeniami, ale doskonale wiemy, że nie każdy może dotrzeć do większego miasta w określonym terminie. Otrzymaliśmy mnóstwo zapytań zarówno z tych mniejszych miejscowości jak i z tych większych, do których nie udało nam się dotrzeć. Dlatego właśnie powstała trasa, którą nazwaliśmy TYLE, CO NA BILET. Kto oglądał film „Jesteś Bogiem” od razu pewnie zrozumiał przekaz. Jedziemy w Polskę (i nie tylko) żeby pojawić się w końcu tam, gdzie wcześniej nie daliśmy rady. Jedziemy do Was, do klubów by być bliżej Was i dać Wam koncerty pełne emocji.

Do zobaczenia pod sceną! Fokus i Rahim!
 

Strachy Na Lachy
20:00
Dom Kultury Słowianin
ul. Korzeniowskiego 2
Bilety:
od 110 zł (przedsprzedaż)
od 130 zł (w dniu koncertu)
w sprzedaży także bilety kolekcjonerskie

Strachy Na Lachy to formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka – założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Lo i gitarzysta Mariusz Nalepa. W 2020 roku, w czasie pandemii, Grabaż napisał nowe piosenki, które składają się na najnowszy album Strachów – Piekło. Album zmienił nieco dotychczasowe brzmienie zespołu. Dużo więcej jest na krążku brzmień elektronicznych i klawiszów niż gitar. Piekło promowały dwa klipy wyreżyserowane przez Sławka Pietrzaka – Niebotyczne niebowstąpienie oraz Zachmurzony w tobie. Premiera płyty odbyła się w październiku 2021 roku.

 

 

Niedziela, 23.02.2025
 

Targi Festiwal Roślin
10:00-18:00
Netto Arena (wejście C1)
ul. Szafera 3/5/7
Wstęp bezpłatny

W Netto Arenie rozkwitnie Festiwal Roślin, czyli na największy w Polsce market z roślinami w świetnych cenach. Na miejscu czekać będzie tyle gatunków, ile jeszcze nie widzieliście w jednym miejscu. Tym razem oprócz popularnych, czy kolekcjonerskich roślin domowych, organizatorzy dorzucają wspaniały asortyment roślin ogrodowych i balkonowych. Dlaczego warto przyjść? Rośliny doniczkowe prosto ze szklarni – bez pośredników, ceny zaczynające się od 5 zł, małe i duże rośliny oraz doniczki. Ponadto: eko nawozy, środki ochrony roślin, literatura i akcesoria dla pasjonatów.
 

Teatr niewidzialnych dzieci 
11:00
Spektakl dla dzieci w wieku od 10 lat
Teatr Lalek Pleciuga
pl. Teatralny 1
Bilety: dziecko 30 zł/ opiekun 40 zł

           

Spektakl na podstawie bestsellerowej książki Marcina Szczygielskiego kreśli historię dziesięcioletniego Michała i jego przyjaciół – wychowanków domu dziecka. I choć rzecz się dzieje w szarej rzeczywistości lat 80-tych, niezwykła atmosfera miejsca, do którego trafia główny bohater, budowana przez wychowawców z powołaniem oraz kreatywne, wrażliwe i pewne zapału dzieci sprawia, że życie chłopca nabiera widoków na przyszłość. 
„Teatr niewidzialnych dzieci” to nie tylko wzruszające i komiczne zarazem kreślenie portretów psychologicznych, które pozostają uniwersalne dla współczesnych dzieci, przeżywających swoje mniejsze i większe problemy związane z próbą wpasowania się w dane środowisko. To także przybliżenie młodym odbiorcom historii PRL-u, z określonymi zasadami społecznymi, trudnościami, absurdami, całą plejadą postaci historycznych, które pozostawały w tym czasie w zbiorowej świadomości. Historia, w której młodzi pasjonaci aktorstwa zakładają swoją trupę i przygotowują spektakl jest też hołdem złożonym teatrowi samemu w sobie, dowodem na to, jak ważnym może stać się on kanałem rozwoju emocjonalego człowieka, budowania jego empatii, umiejętności patrzenia na świat z różnych perspektyw oraz odwagi w wyrażaniu własnego światopoglądu.
 

XXVIII Urodziny Czarnego, Rudego i Poniedzielskiego
16:00
Teatr Polski, ul. Swarożyca 5

Tradycyjnie, jak co roku w lutym, zapraszamy na huczne obchody rocznicowe działającego w Teatrze Polskim kabaretu Czarny Kot Rudy. Corocznie imprezy jubileuszowe sceny kabaretowej są wyjątkowe. Nawiązują klimatem zarówno do francuskich kabaretów literackich, jak też twórczości artystów krakowskiej Piwnicy pod Baranami czy najlepszych polskich kabaretów sprzed kilku dekad. Tym razem Czarny Kot Rudy świętuje z Andrzejem Poniedzielskim, który obchodzi dwa ważne jubileusze: 50-lecie pracy artystycznej oraz 70-lecie urodzin.


Dom niespokojnej starości - Spektakl przedpremierowy
19:00
Teatr Współczesny w Szczecinie
Duża Scena
Wały Chrobrego 3

Starzejemy się. Czy łatwo nam się z tym pogodzić? W 2050 roku ponad jedna trzecia Polski będzie po 60-tce. W jaki sposób ta ogromna liczba ludzi może być zaopiekowana? „Dom niespokojnej starości” to fantazja na temat cohousingu – wspólnego mieszkania starszych osób. Siódemka znajomych umawia się na życie pod jednym dachem. Mieszkanie razem to spotkania ze wciąż żywymi pragnieniami, obawami, planami i nadziejami. Ale też okazja do pełnego wykorzystania ostatnich lat. Na co można być za starym? Kiedy jest już za późno na robienie rzeczy, na które ma się ochotę? Czy starość ma oznaczać wstyd przed pragnieniem życia?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Stay tuned!

Click the 'Follow' button to stay up to date with news from Szczecin. The most interesting posts can be found on Google News!