Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Szpargałek допоможе біженцям з України

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Szpargałek допоможе біженцям з України

   Zgodnie z zapowiedziami Miasto złożyło wniosek o 65 mln zł na realizację przebudowy starej części Szczecińskiego Domu Sportu. Inwestycja ma być realizowana głównie w oparciu o fundusze z Programu Inwestycji Strategicznych.

   Zgodnie z przygotowanym Programem Funkcjonalno-Użytkowym na basenie znajdzie się 8 torów o długości 25m, a także m.in.: pomieszczenie ratowników, sanitariaty i magazyn. Z kolei hala sportowa zostanie dostosowana do współczesnych wymogów licencyjnych, będzie zatem nieco wyższa i większa niż dotychczas istniejąca, a obok boiska powstają trybuny o pojemności ok. 1,5 tysiąca miejsc. W budynku znajdą się również dwie sale bokserskie, a także zaplecze szatniowo-socjalne. Cały kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

   Koszt inwestycji szacuje się na 88,8 mln zł. Szczecin aplikuje o maksymalne dostępne dofinansowanie, czyli 65 mln zł. Nadzór nad inwestycją będzie sprawować spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

    

   Uprzedzając ewentualne pytania: harmonogram poszczególnych etapów prac (tj. ogłoszenie przetargu, wyłonienie wykonawcy, budowa i odbiór inwestycji), jak i sama realizacja zadania są uzależnione od decyzji rządu.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!