Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Ласкаво просимо до філармонії у серпні

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Ласкаво просимо до філармонії у серпні

   Zaczynamy odliczanie do najbarwniejszej i najjaśniejszej nocy w Szczecinie, czyli Iluminacji Szczecin 2023. Tego wieczoru warto przespacerować się przez centrum miasta i zobaczyć je w nowej odsłonie.

   Wieczór z 14 na 15 sierpnia najlepiej zacząć od spaceru śladem Iluminacji. Pierwszą instalację będzie można podziwiać na fasadzie Urzędu Miasta. Podczas projekcji na dwóch skrzydłach gmachu wyświetlane będą roślinne motywy znane doskonale wszystkim mieszkańcom Szczecina: magnolie, krokusy, róże oraz ozdobny czosnek. Kolejnym punktem na świetlnej mapie będą Ogrody Śródmieście, gdzie w związku z 100 rocznicą urodzin Wisławy Szymborskiej będzie można zobaczyć projekcje z jej postacią i usłyszeć fragmenty wierszy. Stamtąd proponujemy udać się pod Pomnik Marynarza, gdzie będzie można podziwiać projekt instalacji przedstawiający sześciometrowego węża morskiego oraz świecące meduzy. W tle usłyszymy szanty. W sąsiedztwie, w Alei Fontann będzie można zobaczyć pływające magnolie, czyli lampiony z intencjami, które powstały w czasie letnich warsztatów i półkolonii.

   Przechodząc przez Plac Lotników w kierunku Placu Adamowicza, gdzie będzie usytuowana kolejna instalacja będąca połączeniem kwiatowych dekoracji oraz elementów symbolizujących świat techniki, będzie można pobawić się na świetlym placu zabaw (godz. 21:00-23:00). Ostatnią konkursową instalację zobaczymy na Placu Solidarności. Projekt składać się będzie z dwóch części. Pierwszą z nich stanowią stalowe litery zdemontowane z szyldu "ZAKŁADU USŁUG ŻEGLUGOWYCH", które tworząc nowe hasło nawiązują do historii Szczecina i stwarzają przestrzeń do refleksji. Drugim elementem instalacji będzie huśtawka wagowa stworzona z sygnalizatorów świetnych, która po wprawieniu w ruch oświetli napis. Kierując się do centrum Iluminacji, czyli do Parku Żeromskiego, przy Pomniku Adama Mickiewicza będzie można wypożyczyć 10 specjalnie rozświetlonych egzemplarzy rowerów miejskich.

   Tego wieczoru warto także przyjść w okolice Teatru Letniego i przysiąść na skarpie, aby podziwiać pokaz iluminacji. O godz. 22.15 światła nowej bryły rozbłysną i oczarują swoimi kolorami. Również na Łasztowni będziemy mieli okazję zobaczyć kolorowe Dźwigozaury, które zostaną podświetlone w różnych kombinacjach.

   Wszystkich, którzy chcieliby poznać nieco historii i ciekawostek o miejscach, które pojawiły się na naszej tegorocznej mapie Iluminacji, zapraszamy o 20.00 pod Centrum Informacji Turystycznej, skąd miejski przewodnik Tomasz Wieczorek wyruszy na wieczorny spacer.

   A na wielki finał zapraszamy do Parku Żeromskiego. Wśród alejek rozmieszczonych zostanie 10 stref, które zrobią na odwiedzających niesamowite wrażenie. Nocna sceneria w połączeniu z zielenią i roślinnością Parku sprawią, że miejsce to nabierze zupełnie innego wyglądu. Przemierzając parkowe alejki będzie można podziwiać retro lampy, leśne potwory, strefę neonów, oceanicznych stworów czy boho dekoracje, które najlepiej będą prezentować się na zdjęciach. Spacerowicze będą mieli do swojej dyspozycji mapy, a za sprawą rozświetlonych drogowskazów będą dokładnie wiedzieć, w którą stronę się udać, aby nie niczego nie pominąć. Dodatkowo na odcinku ul. Plantowej powstanie Strefa Street Food z food truckami. W parku będzie można odwiedzić także ukrytą między drzewami Strefę Disco z zielonym "parkietem" i Stefę Chillout z leżakami i stoiskami piwnymi.

   Wszystkie aktualności oraz najważniejsze informacje znajdują się na naszej stronie www.iluminacjeszczecin.eu  oraz w wydarzeniu na Facebooku Iluminacje Szczecin 2023.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!