Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Zdobądź patent i dołącz do grona motorowodniaków

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Zdobądź patent i dołącz do grona motorowodniaków

   Lada moment w Centrum Żeglarskim rozpoczną się kursy motorowodne. To najlepszy czas na to, aby zapisać się na szkolenie.

   Kursy motorowodne będą realizowane weekendowo od kwietnia do listopada. Szkolenie prowadzone jest zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego i odbywa się w trybie weekendowym. Kurs podzielony jest na część teoretyczną i praktyczną.

   - Pierwsza obejmuje zagadnienia z zakresu m.in. budowy jachtów motorowych, manewrowania, podstaw locji, przepisów prawa i ratownictwa wodnego. Podczas zajęć praktycznych kursanci poznają m.in. prowadzenie i obsługę jachtu motorowego, kotwiczenie, cumowanie, kierowanie załogą, podstawowe węzły żeglarskie oraz podstawowe manewry, tj. odejście od nadbrzeża, podejście do kei, pływanie kursem prostym i cyrkulacje - powiedziała Celina Wołosz, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego. 

   Zdany egzamin na patent sternika motorowodnego daje uprawnienia do prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń długości oraz do 12 m długości po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich 2 mile morskie od brzegu w porze dziennej.

   - Aby przystąpić do kursu i egzaminy wystarczy mieć ukończone 14 lat i chęć zdobycia nowych umiejętności - dodała Celina Wołosz.

   Szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.centrumzeglarskie.pl, a ewentualne pytania prosimy kierować drogą mailową rekrutacja@centrumzeglarskie.pl lub  telefoniczną 91 460 08 44. Harmonogram znajdziemy na https://centrumzeglarskie.pl/oferta/szkolenia/motorowodne.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!