Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Żagle 2023 coraz bliżej!

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Wielka impreza nad Odrą tuż, tuż, a my znamy coraz więcej szczegółów. Będą piękne żaglowce, muzyczne show, szanty, jarmarki i wiele innych atrakcji. 

   Przedstawiamy największe atrakcje tegorocznych Żagli!

   Jednostki

   Żaglowce, oldtimery, okręty portowe, ale także prywatne jachty, które zacumują w miejskiej marinie będą gwiazdami naszej imprezy. Jednostki będzie można zwiedzać, a także przepłynąć się częścią z nich w ramach dwugodzinnych rejsów po Odrze. Na Żaglach będzie z nami ORP Iskra, czyli szkolna barkentyna Marynarki Wojennej, która jako pierwszy okręt pod polską banderą okrążył świat. Swe cumy u stóp Wałów zarzuci Morgenster. Ten holenderski żaglowiec z białym galionem przedstawiający syrenę obejmującą głowę galopującego konia, zachwyci mieszkańców i turystów nie tylko swoim wyglądem, ale także i historią. Obojętnie nie będzie można przejść także obok najstarszej jednostki, która odwiedzi tegoroczne Żagle. Niemiecki Ernestine został wybudowany w 1899r. Może przyjąć na swój pokład jednocześnie 24 osoby.

   Scena główna

   Oj będzie się działo! Tegoroczne gwiazdy muzyczne przygotują dla nas niezłe show. Nie zabraknie mocnych, rockowych brzmień oraz klimatycznych ballad. Od piątku do niedzieli na scenie główniej usłyszymy łącznie 7 koncertów, podczas których będzie można tańczyć, śpiewać i doskonale się bawić. O niezapomniany klimat i wyjątkową atmosferę zadbają topowi wykonawcy, których słucha teraz cała Polska. Podczas Żagli będziemy mogli usłyszeć niezwykle utalentowaną Sarę James, znaną z telewizyjnych programów muzycznych, finalistkę amerykańskiego Mam Talent. W sobotę na Łasztwoni wybrzmią takie hity jak Kraksa, Odbicia czy Mam kogoś innego, które zaśpiewa dla nas sama Bryska. O niedzielny klimat zadba z kolei Julia Pietrucha razem ze swoim ukulele. Jej akustyczne ballady będą doskonałym zakończeniem i pożegnaniem dla naszego wydarzenia.

   Scena szantowa

   Żagle bez szant? Nie w Szczecinie. Tutaj muzyka folkowo-szantowa będzie rozbrzmiewać już od wczesnych godzin popołudniowych aż do samego wieczora. Przez trzy dni na scenie szantowej, w sąsiedztwie Wałów Chrobrego i z widokiem na trzepoczące na wietrze żagle, wystąpią najbardziej znane i lubiane zespoły szantowe. Do Szczecina przyjadą m.in. Kraków Streat Band, ETK Gdynia, Cheap Tobacco. Nie zabraknie także naszych szczecińskich wykonawców, nie tylko szant. W sobotę na scenie wystąpi m.in. duet Jackpot czy Olek Rożanek. 

   Strefa dziecięca

   Najmłodszych zapraszamy do parku przy pomniku Adama Mickiewicza, gdzie czekać będzie na nich Strefa dziecięca. Będzie to miejsce w którym dzieciaki spędza czas na fantastycznej i beztroskiej zabawie. Obejrzą tutaj przygotowane specjalnie dla nich występy oraz koncerty. Wezmą udział w atrakcyjnych animacjach i ciekawych konkursach. Będą mogły także puścić wodze fantazji podczas kreatywnych warsztatów.

   Jarmark pod Żaglami

   W czasie Żagli nie może też zabraknąć Jarmarku pod Żaglami. Na Wałach Chrobrego i Łasztowni pojawią kolorowe stragany pełne rękodzieła i rzemieślniczych wyrobów. Odwiedzający imprezę znajdą tutaj wyjątkowe marynistyczne pamiątki, potrawy oraz rzemieślnicze wyroby tworzone tradycyjnymi metodami. Miłośnicy zdrowego trybu życia mogą liczyć także na wiele wyrobów naturalnych oraz ekologicznych.

   Strefa Piw Kraftowych

   Rzemieślnicze trunki, spotkania z piwowarami, klimatyczne dekoracje, dobra muzyka i widok na Odrę – tak w skrócie można opisać powstającą przy ulicy Komandorskiej Strefę Piw Kraftowych. W specjalnie wyznaczonej Strefie wypełnionej leżakami, klimatycznymi dekoracjami i oświetleniem zagoszczą wyjątkowe, rzemieślnicze piwa różnych gatunków. Bogata oferta kraftowych browarów będzie obejmować nie tylko procentowe trunki, ale także dobrze wywarzone „zerówki”.

   Wesołe miasteczka

   Największy diabelski młyn w Polsce, karuzele dla dzieci i dorosłych, kolejki górskie oraz mnóstwo innych urządzeń będzie czekać na odwiedzających w dwóch wesołych miasteczkach, po obu stronach Odry przez całe 3 dni, aż do późnych godzin nocnych. Różnorodność i liczba atrakcji jest imponująca. Urządzenia są tak przygotowane, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Dzięki temu na nudę nie będą narzekać ani maluchy czy dzieci starsze, ani dorośli.

   Bieg pod żaglami

   Szczeciński Bieg pod Żaglami to połączenie dobrze znanych i lubianych biegów nad Odrą z największym żeglarskim świętem. W trakcie Żagli zawodnicy będą mieli do pokonania 5 km trasę wśród pięknych żaglowców. Zawodnicy wystartują z Nabrzeża Pasażerskiego i wzdłuż ulica Jana z Kolna przebiegną w kierunku mostu pontonowego, którym przeprawią się na drugą stronę rzeki.  Na najmłodszych biegaczy będzie czekał nasz Kot Umbriaga, który kiedyś żeglował, a dzisiaj biega z najmłodszymi promując zdrowy i aktywny tryb życia.

   Festiwal Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin

   Prezentacje sceniczne, przemarsze, pokazy musztry paradnej – tego wszystkiego będzie można doświadczyć w trakcie VI Festiwalu Orkiestr Dętych Szczecin 2023 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin, który odbędzie się w czasie Żagli 2023. Od piątku do niedzieli będziemy mogli wysłuchać setek instrumentów i zobaczyć barwne przemarsze. W festiwalu bierze udział osiem orkiestr.

   Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin

   Po raz pierwszy na Jeziorze Dąbskim rozegrane zostaną Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. Do udziału w regatach zapraszamy wszystkie jachty o długości nieprzekraczającej 15 metrów, zdolne do żeglugi na akwenie regat. Jednostki będą ścigały się w sobotę, po zakończeniu wyścigów przypłyną na Wały Chrobrego. To właśnie tutaj w niedzielę będziemy mogli zobaczyć uroczystą paradę uczestników regat.

   Te i wiele innych atrakcji będą czekać na odwiedzających tegoroczne Żagle. Przed nami weekend pełen dobrej zabawy, pięknych widoków, świetnej muzyki i niezapomnianej atmosfery. Pełny program, wraz z opisem wydarzeń znajdziemy na stronie www.zagle.szczecin.eu. By być na bieżąco warto także śledzić wydarzenie na Facebook’u  Żagle 2023 – Żeglarski Szczecin Zaprasza!

   Partnerami wydarzenia Żagle 2023 są Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie oraz Zarząd Portów Szczecin-Świnoujście.

   Zobacz więcej:

   Scena na Łasztowni rozbrzmi na Maxxa! - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Orkiestry dęte powalczą o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Żagle 2023 – Tu będzie można odpocząć – Strefa Piw Kraftowych - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!