Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Żagle 2022. Ubieramy Marynarza

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Żagle 2022. Ubieramy Marynarza

   Już w środę szczeciński Marynarz znajdujący się w Alei Fontanny „założy” swój odświętny, żeglarski strój. Jednocześnie ponownie stanie się symbolicznym gospodarzem żeglarskiego święta „Żagle 2022”.

   Ubieranie Marynarza zaplanowano na godzinę 10. Jeden z symboli Szczecina przyodziany zostanie w granatową-bordową koszulkę reprezentacji Szczecina.

   - W ubiorze nie zabraknie oczywiście białej czapki, kołnierza i granatowych spodni - informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Użytych zostanie do tego około 15 metrów kwadratowych materiału.

   Ponad 40-letni pomnik mierzy 5 metrów. W Alei Fontann ustawiony został 19 czerwca 1980 roku za sprawą pomysłodawców – Towarzystwa Przyjaciół Szczecina, wnioskodawcy – Zbigniewa Abrahamowicza (głównego architekta miasta) i rzeźbiarza – Ryszarda Chachulskiego. Od tamtej pory marynarz dumnie spogląda w kierunku pl. Grunwaldzkiego, przypominając o morskim charakterze miasta.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!