Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Zabytkowa brama zniszczona

   Sylwia Cyza-Słomska

   Sylwia Cyza-Słomska

   Zabytkowa brama zniszczona
   WhatsApp Image 2023-04-25 at 08.39.25.jpeg
   342983779_238647672038230_2168992554421951578_n.jpg

   Sprawą dewastacji zabytkowego ogrodzenia oraz bramy cmentarza przy ulicy Chocimskiej zajął się również Miejski Konserwator Zabytków, który ocenił skalę zniszczeń i zapowiada zawiadomienie organów ścigania.

   - Niestety charakterystyczna łukowa brama z początku XX w. obrócona została w perzynę – mówi Michał Dębowski, Miejski  Konserwator Zabytków . - Wszystko wskazuje na to, że do zniszczeń doszło w wyniku nieumiejętnego operowania ciężkim sprzętem budowlanym.

   MKZ jest również w kontakcie z właścicielem zabytkowego cmentarza - proboszczem miejscowej parafii rzymskokatolickiej, a inżynier kontraktu budowy kolejowej w sąsiedztwie został wezwany do złożenia szczegółowych wyjaśnień dot. przyczyn i okoliczności zdarzenia. W trakcie przygotowywanie jest zawiadomienie do organów ścigania w związku z uszkodzeniem zabytku.

   - Będę robił wszystko co w mojej mocy, aby udało się odtworzyć zniszczoną bramę i fragment ogrodzenia w ramach realizowanej inwestycji, choćby ze środków pochodzących z ubezpieczenia wykonawcy – dodaje Michał Dębowski.

    

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!