Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Z aleją w tle. Spacer z Miejskim Konserwatorem Zabytków

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Z aleją w tle. Spacer z Miejskim Konserwatorem Zabytków

   Czekaliśmy na to kilka lat, ale oto jest – nowa odsłona alei Wojska Polskiego! Wielka przebudowa śródmiejskiego odcinka najdłuższej szczecińskiej ulicy to tylko część zmian, które zachodzą w tej części miasta. W sąsiadujących ulicach i na samej alei współczesne spotyka się z dawnym, a lokalna pamięć znajduje nowe formy upamiętnienia.

   Z tej okazji ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na spacer z aleją Wojska Polskiego w tle, który poprowadzi Michał Dębowski – Miejski Konserwator Zabytków. Będzie to okazja, by zaobserwować przeobrażenia architektoniczne ulicy i okolicznych kwartałów. Uczestnicy będą zaglądać pod nogi, w górę i w podwórka. Dowiedzą się, z jakimi wyzwaniami mierzą się ci, którzy dokonują transformacji XIX-wiecznych centrów miast i poznają pasjonatów, którzy pilnują by pamięć o ich historii nie zniknęła pod kolejną warstwą zmian. Spacer odbędzie się z tłumaczeniem na język ukraiński – za tę część odpowiadać będzie Natalia Podkolzina.

   Start w niedzielę 17 września o godz. 11.00 spod dawnej „Restauracji Wspomnienie” (al. Wojska Polskiego 63, obok „kwiaciarek”). Spacer potrwa ok. 2,5 godziny. Udział jest bezpłatny!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!