Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Wiemy, kto chce się zająć sprzedażą tańszego węgla dla szczecinian

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Do Gminy Miasto Szczecin wpłynęły  trzy wnioski o przystąpienie do zakupu węgla z przeznaczeniem dla szczecińskich gospodarstw domowych.

   Jako pierwsze wspólny wniosek złożyły cztery podmioty współpracujące – szczecińskie firmy zajmujące się profesjonalnie sprzedażą węgla:

   - Andrzej Pawełczyk, ul. Władysława Nehringa 11A, 71-814 Szczecin,

   - Passa Michał Karaś, ul. Warcisława I 4B, 71-667 Szczecin,

   - Firma Handlowo-Usługowa Jarosław Kolski, ul. Świerczewska 5, 71 -066 Szczecin,

   - Przedsiębiorstwo Handlowe Węglobud S.A.  z siedzibą przy ul. Monte Cassino 18A, 70-467 Szczecin.

   Wniosek ten został zaakceptowany przez Miasto. Jeszcze w dniu dzisiejszym powyższe podmioty zarejestrują się na stronie podmiotu wprowadzającego, czyli wskazanej spółki dostarczającej węgiel z ramienia rządu. Wszystkie dalsze procedury i formalności realizowane będą pomiędzy tymi stronami.

   UWAGA! Sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach rozpocznie się dopiero po podpisaniu umowy i udostępnieniu węgla przez podmiot wprowadzający. O wszystkich szczegółach z tym związanych będziemy informować na bieżąco.

   Jednocześnie informujemy, że podmioty współpracujące, których wniosek został zaakceptowany, zadeklarowały, że cena węgla dla mieszkańców Szczecina wynosić będzie 2000 zł za tonę, czyli o 200 zł mniej niż dopuszcza ustawa.

   Pozostałe firmy, które złożyły wnioski to P.P.H.U HINO Sp zo.o., ul. Hebanowa 7, 86-005 Białe Błota oraz X-Comfort Mateusz Dymski, ul. Żeglarska 8/1, 85-519 Bydgoszcz.

   Przypominamy również, że zakup węgla na preferencyjnych warunkach możliwy będzie jedynie po okazaniu zaświadczenia wydawanego przez Urząd Miasta. Szczegóły:

   https://wiadomosci.szczecin.eu/artykul/mieszkancy/szczecin-zaswiadczenia-na-wegiel-gdzie-zlozyc-wniosek

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!