Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Szczecin: zaświadczenia na węgiel. Gdzie złożyć wniosek?

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   We wtorek Miasto rozpocznie  wydawanie zaświadczeń  niezbędnych do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach.

    

   Zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz.U z 2022 r. poz. 2236),  do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach uprawnione są gospodarstwa domowe:

   - na rzecz których wypłacony został dodatek węglowy;

   - których wniosek o wypłatę dodatku węglowego został pozytywnie rozpatrzony przez Szczecińskie Centrum Świadczeń;

   - które nie złożyły wniosku o wypłatę dodatku węglowego, a spełniają warunki uprawniające do jego otrzymania, opisane w ustawie z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.

   Osoby, które spełniają jeden z tych warunków i będą chciały dokonać  zakupu węgla na preferencyjnych warunkach, muszą złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia.

   Wniosek o wydanie zaświadczenia można złożyć od 8 listopada 2022 r.: 

   osobiście w Urzędzie Miasta Szczecin, Plac Armii Krajowej 1 - sala P012 (lewe skrzydło, wejście pod schodami) lub w Fili Urzędu Miasta Szczecin na Prawobrzeżu, ul. Rydla 39-40, 70-783 Szczecin - stanowiska 2 i 9 (wejście od strony Szczecińskiego Centrum Świadczeń),  od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30;

   przesłać pocztą na adres: Urząd Miasta Szczecin – Wydział Ochrony Środowiska, pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin.

   Szczecinianie, którzy wcześniej złożyli wniosek o dodatek węglowy w Szczecińskim Centrum Świadczeń i został on pozytywnie rozpatrzony, otrzymają zaświadczenie uprawniające do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach „od ręki”.  Pozostałe osoby otrzymają zaświadczenie  w terminie 14 dni. Zaświadczenie uprawnia do jednorazowego zakupu 1,5 tony węgla w okresie do 31.12.2022 r.

   Wzór wniosku do pobrania dostępny jest na stronie: https://eurzad.szczecin.pl/chapter_51199.asp?soid=3E44D0794DA746CF9C1ADFAAC7359C9A ,

   a także w formie papierowej w miejscu przyjmowania wniosków.

   Informacje na temat wydawania zaświadczeń udzielane są również pod numerem tel.: 91 42 45 000.

   Jednocześnie informujemy, że Miasto prowadzi rozmowy z wyspecjalizowanymi podmiotami zewnętrznymi, mogącymi podjąć się sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach, określonych w ustawie. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!