Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Weekend w Szczecinie: 28-30 czerwca

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Weekend w Szczecinie: 28-30 czerwca

   Przed nami ostatni weekend czerwca. Sprawdziliśmy jakie atrakcje czekają na mieszkańców i turystów w Szczecinie. 

    

   Piątek, 28.06.2024

   19:00 „Forma upupiona” – prapremiera monodramu wg Witolda Gombrowicza w wykonaniu Zofii Wardackiej, DK 13 Muz, Bilety na Forma upupiona - prapremiera monodramu | Szczecin - Szczecin (biletomat.pl)

   Rok 2024 został ogłoszony rokiem Gombrowicza. To znakomita okazja, aby przybliżyć teksty tego znakomitego autora i zaprezentować go w formie monodramu

   21:00 Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego | Piosenki Heleny Majdaniec, Przystań Jacht Klubu AZS

   To już XXII edycja stworzonego przez Jana Waraczewskiego cyklu plenerowych koncertów Muzyka na wodzie. Tym razem dąbska przystań poniesie na swych falach największe przeboje Heleny Majdaniec, wokalistki bigbitowej nazywanej „królową twista”.

    

   Sobota, 29.06.2024

   10:00 Zwiedzanie Willi Lentza, Wybór terminu (willa-lentza.pl)

   Willa Augusta Lentza jak w soczewce skupia koleje losów zabytkowych willi mieszczańskich w Szczecinie. Od fabrykanckiej rezydencji – świadectwa przepychu i ostentacji swojego twórcy, przez nowoczesny mieszczański salon – miejsce istotne dla dziejów prywatnego kolekcjonerstwa, przez wojskowe koszary i schron – kwaterę Wermachtu, a następnie czerwonoarmistów, tymczasową siedzibę administracji kościelnej, po instytucję publiczną.

   11:00 Muzyczny Szczecin, Filharmonia Szczecińska, Transgraniczne Spacery Miejskie - Accredi

   Gdzie bije muzyczne serce Szczecina? Jakie tajemnice skrywa Katedra św. Jakuba? Kim była Emilie Mayer, której symfonie porównywano z dziełami Beethovena? Podczas spaceru zwiedzicie najpiękniejszy budynek w Europie – Filharmonię im. Mieczysława-Karłowicza, poznacie historię przedwojennego Konzerthausu oraz dowiecie się, co wspólnego ze Szczecinem ma autor najsławniejszego marszu weselnego. Zapraszamy na spacer pełen muzycznych ciekawostek, fascynujących osobowości ze świata muzyki oraz pereł architektury. Uwaga: spacer nie tylko dla melomanów!

   12:00 Dzień otwarty Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Szczecinie

   Doskonała okazja, aby spędzić miło czas, zwiedzić nowoczesny obiekt, a przede wszystkim poznać jego mieszkańców. Obecnie w Schronisku na nowe domy czekają aż 92 psy i 79 kotów. Podczas dnia otwartego będzie można dowiedzieć się m.in. jak przebiega proces adopcyjny i jak przygotować się na przyjęcie w domu nowego, czworonożnego członka rodziny. Na miejscu będą pracownicy i wolontariusze Schroniska oraz przedstawiciele organizacji społecznych, pomagających zwierzętom – wszyscy bogaci w doświadczenia i wiedzę z tego zakresu.

   15:00 "Zakochani są wśród nas", Różanka, wstęp wolny

   Koncert w ramach Różanego Ogrodu Sztuki z okazji 100. rocznicy urodzin Jacka Nieżychowskiego i w 62. rocznicę I Festiwalu Młodych Talentów, który odbył się w Szczecinie.Tego dnia zagra formacja muzyczna Wojtka Rapy „RRJ” to wyjątkowa mieszanka silnych osobowości, które jazz i rock może połączyć w jednym projekcie tu i teraz. ościem specjalnym koncertu będzie Piotr Kuźniak.

   18:30 QUO VADIS | HOUSE OF DEATH | Szczecin, DK Słowianin, Bilety na QUO VADIS | HOUSE OF DEATH | Szczecin - Szczecin (biletomat.pl)

   Dla QUO VADIS to będzie pierwszy koncert od 5 lat w Szczecinie oraz pierwszy koncert w nowym, wyremontowanym, macierzystym Klubie SŁOWIANIN, z którym zespół współpracuje od prawie 40 lat. Na koncercie nie zabraknie wspaniałych gości, wspólnych wykonów, szatańskiej zabawy, miłego dla ucha hałasu, wariacji pod sceną.

    

    Niedziela, 30.06.2024

   10:00 Szczeciński Bazar Smakoszy, Off Marina, wstęp wolny

   Cotygodniowy bazar, podczas którego zaopatrzysz się w regionalne i ekologiczne produkty takie jak: miody, owoce, jaja, mięsa, wędliny, a także naturalne kosmetyki i wiele innych.

   12:00 Kontynuacja obchodów rocznicowych - Rok 2024 rokiem Jacka Nieżychowskiego, Różąnka wstęp wolny

   W ramach Różanego Ogrodu Sztuki koncerty Echa Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie - 1962/63 i zespołu LUZ BLUES.

    

   Przypominamy również, że od połowy czerwca otwarte są bramy szczecińskich kąpielisk. 

   • Dziewoklicz 10:00 - 20:00
   • Głębokie 10:00 - 20:00 
   • Dąbie 10:00 - 22:00  
   • Arkonka 10:00 - 20:00

   Bilety można kupić w kasach lub on-line, w aplikacji Mobilna Karta Miejska Szczecin

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!