Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   W sobotę dzień otwarty Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Szczecinie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Już  w sobotę, 29 czerwca, po raz drugi odbędzie się dzień otwarty Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Szczecinie.

   To doskonała okazja, aby spędzić miło czas, zwiedzić nowoczesny obiekt, a przede wszystkim poznać jego mieszkańców. Obecnie w Schronisku na nowe domy czekają aż 92 psy i 79 kotów.

   Podczas dnia otwartego będzie można dowiedzieć się m.in. jak przebiega proces adopcyjny i jak przygotować się na przyjęcie w domu nowego, czworonożnego członka rodziny. Na miejscu będą pracownicy i wolontariusze Schroniska oraz przedstawiciele organizacji społecznych, pomagających zwierzętom – wszyscy bogaci w doświadczenia i wiedzę z tego zakresu.  Zainteresowane osoby będą miały okazję porozmawiać z wolontariuszami i zapoznać się z zasadami wolontariatu. Działania Schroniska będzie można wesprzeć kupując unikalne schroniskowe gadżety.

    

    

   Swoją działalność zaprezentują organizacje społeczne współpracujące ze Schroniskiem m.in.: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie, Stowarzyszenie Zwierzęcy Telefon Zaufania, Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Zwierzogród, Fundacja BatMom dla nietoperzy. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, takich jak wóz strażacki, malowanie buziek czy robienie zwierzątek z balonów.

   Jednak gwiazdami wydarzenia będą oczywiście psy i koty - podopieczni Schroniska. Najodważniejsze psiaki zaprezentują się nawet na scenie. Wszystko po to, aby ktoś zwrócił na nie uwagę i pokochał.

   - W ubiegłym roku podczas dnia otwartego odwiedziło nas kilka tysięcy osób – mówi Ewa Mrugowska, kierowniczka Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Szczecinie. – Prawdziwym sukcesem było jednak to, że niektórzy z nich faktycznie wrócili z chęcią zaadoptowania psa lub kota.  W tym wydarzeniu ważna jest również edukacja, promowanie adopcji zwierząt, uwrażliwianie ludzi na ich los. Szczególnie teraz, u progu wakacji, podczas których tak wiele psów jest porzucanych, to ważne, aby zwracać uwagę na ich krzywdę i pokazywać, jak można pomagać.

   Podczas dnia otwartego będzie można też zwiedzić nowy obiekt. Trasa spaceru została ustalona tak, aby nie zakłócać spokoju lokatorów, a zwiedzanie będzie odbywało się w niewielkich grupach.

    

    

   Dzień otwarty odbędzie się 29 czerwca w godz. 12 – 15 na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie przy ul. Zwierzęcy Zakątek 1.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!