Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Różany Ogród Sztuki 2024. Program na czerwiec

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Różany Ogród Sztuki 2024. Program na czerwiec

   Wystartowała  17. edycja kulturalnych spotkań na Różance. Serdecznie zapraszamy na koncerty plenerowe w niedzielne południe, a 29 czerwca wyjątkowo w sobotę, do Różanego Ogrodu Sztuki. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

   Różankowe potańcówki

   Wracają uwielbiane przez szczecinian taneczne spotkania pod chmurką! Podczas tegorocznych edycji będziemy bawić się zarówno w rytmach rodzimej muzyki rozrywkowej, jak i światowych hitów. Na parkiecie spotykamy się w niedziele - 9.06 i 23.06 w godz. 17.00 - 20.00.

   Różana Czytelnia

   Zapraszamy również to plenerowej strefy wolnych książek. Każdy, kto odwiedzi Różany Ogród, będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu.

   Nasz projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji "uwalniania książek", który wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką bez konieczności jej zakupu.

   Zapraszamy do Różanej Czytelni każdego dnia!

   Partnerem wydarzenia jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie i Opera na Zamku.

    

    

   PROGRAM:

   9 czerwca, niedziela

   godz. 12.00
   Koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. W programie pt. Barwy Perkusji, Perkusja solo i w zespole, opieka Dariusz Jagiełło i Antonina Kadur.

   Godz. 17.00-20.00
   Różankowa potańcówka

   Klasyka taneczna - zarówno swingowa, rock n’rollowa i bardzo bujająca. Całość w selekcji wielogatunkowej. Na playliście swoje miejsce znajdą zarówno utwory chętnie nucone jak i rockowe sztosy.

    

   16 czerwca, niedziela

   godz. 12.00
   Koncert The Voices of Jazz w wykonaniu muzyków Wokalistyki i Instrumentalistyki Jazzowej pod kierunkiem Jolanty Szczepaniak-Przybylińskiej. W repertuarze standardy muzyki jazzowej.

    

   23 czerwca, niedziela

   godz. 12.00
   Koncert/widowisko obrzędowe „Kupalnocka” oparte na folklorze tanecznym, muzycznym i słownym regionu Kurpi Zielonych, warsztaty obrzędowe, taneczne i plastyczne oraz wspólna zabawa taneczna w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Krąg” – Pracownia Tradycji Polskiej i Pracowni Tańca Etnicznego, Pracownia Muzyki Etnicznej z Pałacu Młodzieży – Pomorskiego Centrum Edukacji w Szczecinie.

   godz. 17.00-20.00
   Różankowa potańcówka z okazji Dnia Ojca

   Taneczna zabawa kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka. Nie zabraknie szlagierów ze złotej polskiej epoki lat 60-80, ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych.

    

   29 czerwca, sobota

   godz. 15.00
   Koncert pt. "Zakochani są wśród nas" z okazji 100. rocznicy urodzin Jacka Nieżychowskiego i w 62. rocznicę I Festiwalu Młodych Talentów, który odbył się w Szczecinie.

   Rada Miasta Szczecin ustanowiła rok 2024 Rokiem Jacka Nieżychowskiego.

   Tego dnia zagra formacja muzyczna Wojtka Rapy „RRJ” to wyjątkowa mieszanka silnych osobowości, które jazz i rock może połączyć w jednym projekcie tu i teraz. Zespół tworzą Wojtek Rapa, Przemysław Raminiak, Nailah Vitha i Jarosław Rapa.

   Gościem specjalnym koncertu będzie Piotr Kuźniak, który w roku 1962 na  I Festiwalu Młodych Talentów wraz z zespołem Trio Poznańskie zajął I miejsce w konkursie "małych zespołów wokalnych", zdobył nagrodę w wysokości 2 tys. zł i dyplom, który wręczał zespołowi Jacek Nieżychowski :)

   Kuźniak solo wykona utwory: „Byle było tak”, „Nie zostało nam już nic” z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, „Sen o Warszawie”, „Dziwny jest ten świat” z repertuaru Czesława Niemena, a z zespołem RRJ „Trzynastego”.

   Najnowsza książka Wojtka Rapy pt „Ocalić od zapomnienia ..”  to wnikliwy opis sylwetek znanych muzyków, artystów, animatorów kultury Szczecina, których już nie ma pośród nas m.in. Jacka Nieżychowskiego, Heleny Majdaniec, Jana Szyrockiego, Stanisława Modelskiego i Henryka Sawickiego (Fabiana).

    

   30 czerwca, niedziela

   godz. 12.00
   kontynuacja obchodów rocznicowych - Rok 2024 rokiem Jacka Nieżychowskiego

   Koncert Echa Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie - 1962/63

   Koncert ma na celu przypomnienie piosenek, które powstały w latach 60., przetrwały ponad 60 lat, są nadal świeże i do dzisiaj  wykonywane.

   Będą więc piosenki Kasi Sobczyk, Heleny Majdaniec, Karin Stanek, Wojtka Gąssowskiego, Czesława Niemena i innych wykonawców związanych z Festiwalem Młodych Talentów.  Wykonawcami tych piosenek będą finaliści The Voice Senior 2 - Małgorzata Sitek i Andrzej Szpak.

    

   Koncert zespołu LUZ BLUES - zespół zaprezentuje największe przeboje znanych polskich wykonawców m.in.  Czesława Niemena, Kory Jackowskiej, Maryli Rodowicz, kompozycje zagraniczne Led Zeppelin, Muddy Waters, Rolling Stones i inne oraz kompozycje własne.

   Zespół wystąpi w składzie: Ryszard Nazdraczew, Leszek Frik, Maciej Kostański, Sławomir Jankiewicz, Jarosław Kania, Sylwia Sołtowska, Tomek Mazurek - "Mr Tomm" oraz zaproszeni goście.

    

    Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

   Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!