Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Szczecin 3W

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Szczecin 3W

   Szczecin przystąpił do bezpłatnego programu Gmina 3W. Udział w warsztatach oraz wsparcie specjalistów pomoże przedstawicielom naszego miasta we wdrażaniu rozwiązań opartych o idee zrównoważonego miasta.

   Gmina 3W to projekt edukacyjny. Biorą w nim udział przedstawiciele samorządów i spółek komunalnych, które odpowiadają za inwestycje lokalne, planowanie rozwoju i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w swoich regionach.

   - Udział w programie to dla nas okazja aby zasięgnąć wiedzy, by w możliwie najlepszym stopniu przygotować i wdrażać w Szczecinie projekty oparte o smart city. Współczesny świat opiera się na niespotykanej w historii ludzkości dynamice zmian. Transformacja gospodarcza, społeczna i technologiczna dotyka nas bezpośrednio i ma ogromny wpływ na nasze życie. Musimy nadążać za tym procesem, aby Szczecin mógł się rozwijać efektywnie. - mówi Michał Przepiera Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin.

   Dzięki serii warsztatów z udziałem specjalistów i praktyków możliwe będzie zdobycie wiedzy w zakresie efektywnego zarządzania w samorządzie, wdrażania zielonych i niebieskich projektów infrastrukturalnych, transformacji energetycznej, gospodarowania wodą i ściekami, angażowania lokalnej społeczności, czy współpracy pomiędzy samorządem a biznesem oraz przedstawicielami świata nauki.

   Idea 3W

   Projekt Idea 3W: woda-wodór-węgiel to nowa inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego. Trzy zasoby - woda, wodór i węgiel - odpowiednio wykorzystane zmienią polską gospodarkę w bardziej innowacyjną i konkurencyjną:

   • Woda - woda jako źródło życia, ale również niezbędny zasób wykorzystywany w przemyśle i energetyce ma ogromne znaczenie dla dalszego rozwoju nowych technologii. Umiejętne nią gospodarowanie pomoże budować kapitał technologiczny. W Polsce na jednego mieszkańca przypada średnio 1600 m3 wody – trzy razy mniej niż średnio w Europie, dlatego należy zadbać o retencję i systemy melioracyjne, budować nowoczesną gospodarkę wodną o obiegu zamkniętym.
   • Wodór - wodór ma szansę stać się paliwem przyszłości, a cały świat staje do wyścigu w walce o prym w produkcji zielonego, ekologicznego wodoru. W tym wyścigu Polska ma szansę być liderem. Doliny wodorowe, farmy wiatrowe, które produkują zielony wodór, autobusy i pociągi wodorowe to wcale nie jest pieśń przyszłości. To rzeczy, które już się dzieją.
   • Węgiel – o węglu myślimy przede wszystkim jako o paliwie, które po spaleniu zanieczyszcza nasze powietrze. Celem projektu jest wspieranie działań związanych z zastosowaniem węgla nieenergetycznego w nowoczesnych technologiach – medycynie, farmakologii, kosmetologii, bądź budownictwie. Węgiel to także grafen i nanorurki węglowe.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!