Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   „Pozarządowy Szczecin” – nagrody przyznane. Zobacz, kto je otrzymał

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   „Pozarządowy Szczecin” – nagrody przyznane. Zobacz, kto je otrzymał

   Znamy już laureatów tegorocznej edycji konkursu, którego celem jest upowszechnianie działalności organizacji pozarządowych ze Szczecina i nagradzanie tych najbardziej znaczących i oddziałujących na społeczność naszego miasta.

   Konkursowej ocenie podlegały działania i inicjatywy bez względu na sferę pożytku publicznego, w której zostały zrealizowane. W każdej z kategorii Kapituła Konkursu przyznała: jedną nagrodę główną oraz dwa wyróżnienia.

   W roku 2023 nagrody przyznane zostały w 2 kategoriach:

   1. projekt społeczny – inicjatywa na rzecz określonej przez organizację pozarządową grupy,

   2. akcja społeczno-obywatelska – inicjatywa uczestnika podejmowana wraz z mieszkańcami, gdzie zaangażowanie w akcję mieszkańców jest jego kluczowym elementem.

   W 2023 roku zwycięzcą w kategorii projekt społeczny został Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie za projekt, pn. „Centrum Integracji Polsko – Ukraińskiej”.

   - W tej samej kategorii wyróżnienia powędrowały do: Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gospodarczego i Edukacji „Synergia”, za obchody Światowego Miesiąca Autyzmu pn. „Kwiecień miesiącem autyzmu” edycja 2023 oraz Fundacji 120/80 za warsztaty Techniki pigmentacji i tatuażu sutków oraz blizn po rekonstrukcji - mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta.

   W kategorii akcja społeczna zwyciężyła Fundacja MOŻESZ za projekt, pn. „Marsz różowej wstążki”. Wyróżnienia trafiły do: Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS, Centrum Seniora za projekt, pn. III Tydzień Inicjatyw Senioralnych oraz Stowarzyszenia WYWROTKA za projekt, pn. „Trashmageddon 2023 – zemsta wulkanizatora”.

   Oceny nadesłanych zgłoszeń oraz wyboru nagrodzonych i wyróżnionych dokonała Kapituła Konkursu.

   - Nagrodą główną, w każdej z kategorii, jest bon o wartości 3000 zł, przeznaczony na sfinansowanie potrzeb (celów statutowych), wskazanych przez nagrodzoną organizację czy grupę nieformalną. Nagrodami – wyróżnieniami, w każdej z kategorii, jest bon o wartości 1000 zł, przeznaczony na sfinansowanie potrzeb (celów statutowych), wskazanych przez nagrodzoną organizację czy grupę nieformalną - informuje Paulina Łątka.

   Konkurs został organizowany przez Gminę Miasto Szczecin we współpracy z Fundacją SEKTOR 3.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!