Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   O rowerzystach w Szczecinie i o tym, że się da (zmieniać miasto) w ŚRODKU

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   O rowerzystach w Szczecinie i o tym, że się da (zmieniać miasto) w ŚRODKU
   fot. Oswajanie miasta2.jpg
   rowerowy 2.jpg
   rowerowy.jpg

   Listopadowe „Środy w ŚRODKU” to okazja do spotkania ze Stowarzyszeniem Idee przez miasto, które zajmuje się takimi zagadnieniami jak: zielone miasto przyjazne ludziom w każdym wieku, zrównoważony transport i obywatelska aktywność.

   W ŚRODKU będzie można z jego przedstawicielami podyskutować na dwa tematy: jak mieszkańcy mogą wpływać na okolicę oraz jakimi rowerzystami są szczecinianie?

   Pierwsze spotkanie z cyklu pn. „Nie da się?” to tak naprawdę krótki kurs miejskiej aktywności dla każdego mieszkańca. Jak można wpłynąć na okolicę, w której się mieszka? Jak i gdzie zgłosić dziurawy chodnik lub wnioskować o stojak rowerowy? Co można zrobić z nielegalnym parkowaniem?

   - Podpowiemy, kto za co odpowiada w mieście i zdradzimy wiele skutecznych trików na działanie – zapowiadają organizatorzy. - To spotkanie już 22 listopada.

   Z kolei 29 listopada będzie można dowiedzieć się, ilu jest rowerzystów w Szczecinie i jak się zachowują na drodze!  

   Członkowie i wolontariusze Rowerowego Szczecina od 2015 roku prowadzą badania ruchu rowerowego w naszym mieście i właśnie podczas tego spotkania zapoznamy się z podsumowaniem dotychczasowych pomiarów.

   Dodatkowo, odbędzie się premiera tegorocznego raportu z rozszerzonym zakresem badania. Będzie można dowiedzieć się m.in. na których ulicach przybywa rowerzystów i gdzie ruch rowerowy spada, czy rowerzyści jeżdżą zgodnie z przepisami i które miejsca sprawiają rowerzystom najwięcej „problemów”.

   - Wskażemy, jakie wnioski płyną z badania ruchu rowerowego i jakie działania należy podjąć na rzecz aktywnej mobilności w mieście – dodaje Karolina Grochowicka z Idee przez miasto.

   Spotkania startują o godz. 18.00 w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1). Udział bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

   „Środy w ŚRODKU” to cykl cotygodniowych spotkań, do udziału w których zapraszani są eksperci, aktywni mieszkańcy i doświadczeni przedsiębiorcy, by w kameralnych warunkach podzielili się swoją wiedzą. Jesteś mieszkańcem Śródmieścia i masz pomysł na zagadnienie, które może stać się tematem Środy w ŚRODKU? Zachęcamy do ich zgłaszania!

   Można to zrobić mailowo (kontakt@srodek.szczecin.pl), za pomocą komunikatorów na FB lub IG (https://www.instagram.com/srodek.szczecin/) lub osobiście w trakcie dyżurów w ŚRODKU (wtorek i środa od 17.00 do 19.00).

   Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji 2023-2024”, koordynowanego przez Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” i współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!