Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   O ogródkach gastronomicznych dla przedsiębiorców. Ruszają „Środy w ŚRODKU”

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   O ogródkach gastronomicznych dla przedsiębiorców. Ruszają „Środy w ŚRODKU”

   „Środy w ŚRODKU” to cykl cotygodniowych spotkań, do udziału w których zapraszani są eksperci, aktywni mieszkańcy i doświadczeni przedsiębiorcy, by w kameralnych warunkach podzielili się swoją wiedzą. Na pierwszy ogień idą tematy przygotowane z myślą o osobach prowadzących w Śródmieściu lokale gastronomiczne.

   O co zadbać, by zgodnie z prawem zmieniać najbliższe otoczenie? Jak znaleźć środki na remont kamienicy? Jak zorganizować wydarzenie na swoim podwórku? Jak przygotować wniosek do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego? To tylko niektóre pytania, które ekipa ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego zada zaproszonym do udziału w „Środach w ŚRODKU” gościom. Każda środa to spotkanie z inną osobą i innym tematem. Spotkania będą miały formę bezpłatnych konsultacji, a skorzystać może każdy.


   „W ciągu kilku lat naszej działalności upewniliśmy się, że warto koncentrować się na wsparciu najbardziej aktywnych mieszkańców – przedsiębiorców, twórców, przedstawicieli lokalnych społeczności. To oni są motorem zmian w najbliższym otoczeniu”. – tłumaczy Paulina Stok-Stocka ze ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego – „Często mają pytania, które najlepiej zadać tym, którzy albo przeszli tę samą drogę, albo na co dzień działają w danym obszarze. Stąd wziął się pomysł na Środy w ŚRODKU”.


   Pierwsze trzy środowe spotkania dotyczyć będą kwestii, którą już teraz powinni zająć się przedsiębiorcy pragnący latem obsługiwać swoich gości na świeżym powietrzu, czyli ogródków gastronomicznych. Jakich formalności należy dopilnować? O co zadbać organizacyjnie i logistycznie? Wreszcie jakie rośliny wyciszą przestrzeń ogródka, zniosą miejski upał i będą współgrały z otoczeniem?

   Pierwsze spotkanie już 1 marca z Krzysztofem Rachwalskim – lokalnym przedsiębiorcą, właścicielem śródmiejskich lokali gastronomicznych: Spotkanie, RAY.aperitivobar, Wiarus – który korzystając z własnego doświadczenia podpowie, o co należy zadbać już teraz i jak radzić sobie z ewentualnymi trudnościami po drodze. Tydzień później (8 marca) o formalnych aspektach, czyli co zrobić, by ogródek powstał legalnie, opowie Maciej Sochanowski – inżynier budownictwa drogowego. Start o godz. 18.00 w ŚRODKU (ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1), nie obowiązują zapisy.


   Jesteś mieszkańcem Śródmieścia i masz pomysł na zagadnienie, które może stać się tematem Środy w ŚRODKU? Organizatorzy zachęcają, by je zgłaszać. Można to zrobić mailowo (kontakt@srodek.szczecin.pl), za pomocą komunikatorów na Facebooku lub Instagramie (wysyłanych na skrzynkę ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego) lub osobiście w trakcie dyżurów w ŚRODKU (wtorek i środa od 17.00 do 19.00). „To działanie ma służyć mieszkańcom i chętnie dodamy do naszego planu te kwestie, które mogą pomóc szczecinianom lepiej i aktywniej działać w Śródmieściu” – dodaje Marcin Chruśliński ze ŚRODKA.


   Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji 2023-2024”, koordynowanego przez Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” i współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!