Social media

Filtrowanie

Kategorie

    Archiwum

      Cztery firmy chcą budować nowy Ekoport

      Robert Duchowski

      Robert Duchowski

      Cztery firmy chcą budować nowy Ekoport
      1 (1).jpg
      1 (2).jpg
      1 (3).jpg
      1 (4).jpg

      To będzie już 9. Ekoport w naszym mieście. Tym razem powstanie u zbiegu ulic Witkiewicza oraz Taczaka. Do przetargu stanęły cztery firmy, które deklarują, że są w stanie wybudować go do 31 października 2019 roku. Trwa teraz analiza ofert.

      Do przetargu na budowę nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów stanęły 4 firmy:

      1. SARMATA Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o.
      ul. Modrzewskiego 1
      71-266 Szczecin
      Kwota 6 850 000,00 zł

      2. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe
      LIK-BUD Kazimierz Palacz Spółka Jawna
      ul. Fabryczna 17
      72-010 Police
      Kwota 6 250 000,00 zł

      3. Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych RUSIECKI
      Adam Rusiecki
      ul. Szczawiowa 69A
      70-010 Szczecin
      Kwota 6 389 970,88 zł

      4. JAWAL-BRUK Waldemar Cielica
      ul. Konopnickiej 15a
      72-100 Goleniów
      Kwota 6 789 600,00 zł

      Ekoport przy zbiegu ulic Taczaka oraz Witkiewicza będzie bliźniaczym Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów do tego, który powstał przy ulicy Arkońskiej. Zastosowane w nim będą rozwiązania ekologiczne, tj. odzyskiwana woda z deszczówki oraz, dzięki zamontowanym panelom słonecznym, energia elektryczna. Dzięki temu zmniejszą się bieżące koszty eksploatacji tego miejsca.

      Na terenie Ekoportu znajdą się: budynek socjalny, budynek magazynowy, warsztatowo-garażowy, wiata na 4 kontenery o pojemności 30 metrów sześcienny oraz wiata na 6 kontenerów o pojemności 15 metrów sześciennych. Działka, na której powstanie nowy punkt zajmuje ponad sześć tysięcy metrów kwadratowych.

      - Wszystkie budynki będą parterowe. Dwa z nich, socjalny i magazynowy, znajdą się pod szkieletem z ram stalowych, który obsadzony będzie roślinnością - mówi Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.- Dodatkowo na części terenu powstanie zielony ogród, jako przedłużenie i naturalne powiązanie z Parkiem Kutrzeby. Na obszarze całego Ekoportu planuje się ponad 2300 metrów kwadratowych zieleni.

      Prowadzona będzie także funkcja edukacyjna, nie tylko dla uczniów, ale również wszystkich pozostałych mieszkańców Szczecina. W Ekoporcie znajdzie się sala edukacyjna, która pełnić będzie także funkcję świetlicy osiedlowej. Na zewnątrz natomiast znajdziemy ekspozycje służące do prowadzenia zajęć z najmłodszymi mieszkańcami.

      Obecnie trwa analiza ofert. Jednocześnie już teraz miasto stara się o dofinansowanie inwestycji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Udało się je pozyskać m.in. przy okazji punktu przy ulicy Arkońskiej. Projekt otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła 2,94 miliona złotych. Cała inwestycja kosztowała 5,9 miliona złotych.

      Bądź na bieżąco!

      Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!