Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Chodź na spacer! Jak na przestrzeni wieków zmieniał się Szczecin

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Chodź na spacer! Jak na przestrzeni wieków zmieniał się Szczecin

   Z okazji Dnia Dziecka ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na rodzinną przechadzkę, której szlak wyznaczą szczecińskie opowieści mniej i bardziej prawdziwe.

   O legendach i historii miasta, a przede wszystkim o tym, jak rósł Szczecin, opowie podczas spaceru powstałego z myślą o rodzinach z dziećmi Małgorzata Duda. Autorka książek dla dzieci, autorka i współautorka przewodników, licencjonowana przewodniczka turystyczna, pilotka wycieczek, instruktorka krajoznawstwa regionu, edukatorka i storytellerka. Od ponad dekady Małgorzata Duda przemierza Pomorze Zachodnie, pokazując mieszkańcom i turystom jego piękno podczas prowadzonych przez siebie wycieczek i w napisanych przez siebie książkach. Prowadzi wykłady oraz zajęcia edukacyjne dla szkół, bibliotek, instytucji kultury i różnych organizacji. Od dwóch lat w radiu Super FM prowadzi autorski program „Odkryj Szczecin na nowo”. Jego pokłosiem jest wydana w tym roku książka „A teraz będzie… legenda”, w której pojawiły się legendy opowiadane przez nią w radiowej audycji.

   Towarzyszyć jej będzie Natalia Podkolzina, która opowieść tę tłumaczyć będzie na język ukraiński. Spacer dla dzieci powyżej 6. roku życia z opiekunami. Start 28 maja o godzinie 11:00 przy pl. Szarych Szeregów pod popiersiem Piłsudskiego. Wstęp wolny.

   Działanie sfinansowane z dotacji Fundacji Batorego. Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji 2023-2024”, koordynowanego przez Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” i współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!