Akademia SBO: Ruszają warsztaty promocyjne dla wnioskodawców

Sylwia Cyza-Słomska

Już niedługo mieszkańcy będą mogli zagłosować na – ich zdaniem – najlepsze i najciekawsze projekty w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Liderów i liderki oraz współautorów projektów zapraszamy na cykl bezpłatnych warsztatów, podczas których będą mogli przygotować swoją kampanię promocyjną i dowiedzieć się, jak zachęcić mieszkańców do oddania głosu na ich pomysły.
Udział we wszystkich warsztatach jest BEZPŁATNY, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy mailowe: paulina@oswajaniesztuki.pl
W treści należy podać imię, nazwisko, tytuł zgłoszonego projektu SBO oraz nr telefonu.
Organizatorem warsztatów w ramach Akademii SBO jest Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”.
Akademia SBO: Jak przygotować materiały promocyjne?
12.11.2019, godz. 17:30
Technopark Pomerania, ul. Cyfrowa 2-8
Jak pokazać nasz pomysł? Jak ideę zamienić w obraz? Zapraszamy wnioskodawców na warsztat: „Przygotowanie materiałów promocyjnych projektów SBO”!
Obraz potrafi wyrazić więcej niż 1000 słów, stąd umiejętność przygotowania odpowiednich materiałów wizualnych może przesądzić o sukcesie naszego projektu. Na krótkich warsztatach graficznych poznamy bezpłatne narzędzia i programy, dzięki którym każdy z uczestników będzie w stanie przygotować kilka podstawowych materiałów promocyjnych.
W czasie warsztatów dowiemy się, jak stworzyć materiały graficzne na platformy social media oraz materiały do druku, przydatne przy realizacji kampanii promocyjnej projektu SBO. Uczestnikom zapewniamy dostęp do komputerów.
Warsztat poprowadzi Ada Krawczak – projektantka graficzna, absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku projektowanie graficzne. Na co dzień działa we własnym studio Lines&Dots projektując na potrzeby szczecińskich instytucji kultury min: Filharmonii, Inkubatora Kultury czy Akademii Sztuki. Specjalizuje się w projektowaniu identyfikacji wizualnych i wydawnictw. Od 2016 współtworzy projekt Dobre Praktyki, który ma za zadanie zwrócić uwagę mieszkańców i przedsiębiorców Szczecina na reklamową przestrzeń miasta i pomóc ją uporządkować. Od 2017 działa w stowarzyszeniu OSWAJANIE SZTUKI jako graficzka, animatorka, twórczyni wystaw.
Akademia SBO: Jak skutecznie zabiegać o głosy?
14.11.2019, godz. 17:00
Kooperatywa Łaźnia, Koński Kierat 14/15, I piętro
Jak skutecznie zabiegać o głosy? Zapraszamy wnioskodawców na warsztat: „Angażowanie mieszkańców wokół projektów SBO”!
Planując działania promocyjne swojego projektu SBO, musimy zastanowić się, czy wiemy o czyje głosy tak naprawdę zabiegamy. Podczas warsztatu porozmawiamy o tym, jak porozumiewać się z mieszkańcami i w jaki sposób możemy skupić ich uwagę na naszym pomyśle. Sprawdzimy, czy znamy oczekiwania mieszkańców, wartości, którymi się kierują i ich zwyczaje, a także zastanowimy się, czy nasz projekt jest w stanie odpowiedzieć na ich potrzeby. Wspólnie określimy, które z dostępnych dla nas narzędzi będą najskuteczniejszą formą komunikowania się z bliższymi i dalszymi sąsiadami.
Warsztaty poprowadzi Anna Tuderek – absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku politologia z filozofią, ukończyła także studia podyplomowe na kierunkach: media i komunikowanie (Uniwersytet Szczeciński) oraz menedżer kultury (Uniwersytet Wrocławski). Swoje życie zawodowe konsekwentnie wiąże z kulturą, komunikacją i budowaniem relacji. Włącz się w opracowywanie i wdrażanie identyfikacji wizualnej firm i instytucji, uczestniczy w opracowywaniu strategii promocyjnych i koordynuje kampanie wizerunkowe. Pełni funkcję redaktora prowadzącego różnorodnych projektów wydawniczych, w tym promocyjnych. Redaguje treści na strony internetowe oraz opracowuje treści reklam i artykułów sponsorowanych, zajmuje się też prowadzeniem komunikacji w portalach społecznościowych. Buduje relacje z mediami oraz zapewnia obsługę prasową różnorodnych inicjatyw, jak i nawiązuje i pielęgnuje kontakty ze sponsorami oraz reklamodawcami. Angażuje się w organizację imprez i wydarzeń kulturalnych. Od 2010 roku prowadzi warsztaty i szkolenia.
Akademia SBO: Jak publicznie opowiadać o projekcie?
16 listopada 2019, godz. 12:00
INKU Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90
Jak mówić, by być słyszanym? Zapraszamy wnioskodawców na warsztat: „Jak publicznie opowiadać o projekcie”!
Publiczne prezentacje i opowiadanie o naszym pomyśle wymagają najzwyklejszego w świecie treningu. Możemy wiedzieć wszystko o swoim projekcie, ale przemawiając przed publicznością i tak może dopaść nas trema, a przez to zdarza się nam mówić nieskładnie czy zapomnieć o ważnych faktach. Ryzyko wystąpienia którejkolwiek z tych sytuacji zmniejsza się proporcjonalnie do tego, jak wiele energii i pracy włożymy w przygotowanie swojego wystąpienia.
Zapraszamy na warsztat dotyczący wystąpień publicznych. Podpowiemy, jak się do nich przygotować, na co zwrócić uwagę i jak zapobiec nudzie u naszych odbiorców. Zastanowimy się, jak powinna wyglądać udana prezentacja z pomocami wizualnymi, poćwiczymy elevator pitch i porozmawiamy o tym, na ile nasza prezencja ma wpływ na odbiór komunikatu. Warsztaty będą przygotowaniem do publicznej prezentacji projektów SBO, które planowane są na drugą połowę listopada.
Warsztat poprowadzi Kinga Rabińska – koordynatorka projektów, animatorka i organizatorka kultury. Prezeska Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI prowadzącego m.in. ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki w Szczecinie. Pomysłodawczyni i realizatorka działań aktywizujących społeczności lokalne przy wykorzystaniu kultury i sztuki, także na obszarze rewitalizacji. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi i krajowymi projektami społeczno-artystycznymi, kulturalnymi oraz projektami o charakterze promocyjno-informacyjnym. Od 2011 do 2017 współtworzyła INKU Szczeciński Inkubator Kultury, od 2017 jest koordynatorką akcji społecznej „Słyszę dobre dźwięki”, realizowanej przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016) oraz Prezydenta Miasta Szczecin (2017). Autorka publikacji z zakresu edukacji nieformalnej i kulturalnej. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi i grupami nieformalnymi. Szczecin to dla niej miejskie laboratorium pomysłów i idei.