Zadyryguj orkiestrą! Filharmonia szuka młodych dyrygenckich talentów
![Natalia Mróz Natalia Mróz](/images/default-avatar.webp)
Natalia Mróz
![Zadyryguj orkiestrą! Filharmonia szuka młodych dyrygenckich talentów Zadyryguj orkiestrą! Filharmonia szuka młodych dyrygenckich talentów](https://wiadsz.blob.core.windows.net/media/34424/conversions/zadyryguj-orkiestra-filharmonia-szuka-mlodych-dyrygenckich-talentow-65bb7ef39dbc8-list.webp)
Czy są tu jacyś młodzi Bernsteinowie? Na pewno! Szukamy młodych dyrygentów w wieku 12-18 lat, którzy podczas koncertu poprowadzą orkiestrę symfoniczną Filharmonii w Szczecinie.
Przez cały luty będzie można zgłosić chęć udziału w castingu do kolejnego koncertu Edu Virtuoso. A finałowe dyrygenckie talent show z udziałem najlepszych już 12 maja!
- Dyrygowanie to nie tylko sztuka prowadzenia orkiestry, ale również umiejętność interpretowania muzyki i przekazywania emocji poprzez ruchy rąk i mimikę twarzy. Każdy dyrygent posiada swój indywidualny warsztat i styl dyrygowania. Jesteśmy ciekawi, czy młodzi dyrygenci zintegrują się z naszą orkiestrą - mówi Katarzyna Plater-Zyberek, rzecznik prasowy Filharmoni im. M. Karłowicza.
Edu Virtuoso VI to wyjątkowa okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności w sali symfonicznej Filharmonii. Finaliści szóstej edycji 12 maja wezmą udział w koncercie z orkiestrą symfoniczną.
- Będą emocje, jury, relacje z kulis, rozmowy z młodymi artystami oraz głosowanie widzów! Jeśli więc marzysz by poprowadzić prawdziwą orkiestrę symfoniczną podczas koncertu z prawdziwą publicznością to jest szansa, której nie możesz przegapić! - dodaje Katarzyna Plater-Zyberek.
Jak się zgłosić?
Przede wszystkim musicie wiedzieć, że:
- szukamy młodzieży w wieku od 12 do 18 lat;
- należy przygotować dwa wymagane nagrania wideo (max. 5 minut każde), w których dyrygujecie do utworów G. Bizeta „Marsz Torreadora” oraz dowolnie wybranej kompozycji W. A. Mozarta lub L. van Beethovena;
- należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ i dołączyć do niego pliki z nagraniami.
- Możecie dyrygować do gotowego nagrania z płyty, ale też do muzyki na żywo (granej np. na fortepianie). Ważne, by na nagraniach było widać waszą sylwetkę. Wszystkie szczegóły dotyczące tego jak powinny wyglądać wasze nagrania znajdziecie w regulaminie - informuje Katarzyna Plater-Zyberek.
Spośród zgłoszeń, które wpłyną w pierwszym etapie konkursu, jury wybierze maksymalnie 6 finalistów – młodych dyrygentów, którzy wezmą udział w warsztatach dyrygenckich, próbach i finałowym koncercie 12 maja 2024.