Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Zadyryguj orkiestrą! Filharmonia szuka młodych dyrygenckich talentów

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Zadyryguj orkiestrą! Filharmonia szuka młodych dyrygenckich talentów

   Czy są tu jacyś młodzi Bernsteinowie? Na pewno! Szukamy młodych dyrygentów w wieku 12-18 lat, którzy podczas koncertu poprowadzą orkiestrę symfoniczną Filharmonii w Szczecinie.

   Przez cały luty będzie można zgłosić chęć udziału w castingu do kolejnego koncertu Edu Virtuoso. A finałowe dyrygenckie talent show z udziałem najlepszych już 12 maja!

   - Dyrygowanie to nie tylko sztuka prowadzenia orkiestry, ale również umiejętność interpretowania muzyki i przekazywania emocji poprzez ruchy rąk i mimikę twarzy. Każdy dyrygent posiada swój indywidualny warsztat i styl dyrygowania. Jesteśmy ciekawi, czy młodzi dyrygenci zintegrują się z naszą orkiestrą - mówi Katarzyna Plater-Zyberek, rzecznik prasowy Filharmoni im. M. Karłowicza. 

   Edu Virtuoso VI to wyjątkowa okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności w sali symfonicznej Filharmonii. Finaliści szóstej edycji 12 maja wezmą udział w koncercie z orkiestrą symfoniczną. 

   - Będą emocje, jury, relacje z kulis, rozmowy z młodymi artystami oraz głosowanie widzów! Jeśli więc marzysz by poprowadzić prawdziwą orkiestrę symfoniczną podczas koncertu z prawdziwą publicznością to jest szansa, której nie możesz przegapić! - dodaje Katarzyna Plater-Zyberek. 

   Jak się zgłosić?

   Przede wszystkim musicie wiedzieć, że:

   • szukamy młodzieży w wieku od 12 do 18 lat;
   • należy przygotować dwa wymagane nagrania wideo (max. 5 minut każde), w których dyrygujecie do utworów G. Bizeta „Marsz Torreadora” oraz dowolnie wybranej kompozycji W. A. Mozarta lub L. van Beethovena;
   • należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ i dołączyć do niego pliki z nagraniami.


   - Możecie dyrygować do gotowego nagrania z płyty, ale też do muzyki na żywo (granej np. na fortepianie). Ważne, by na nagraniach było widać waszą sylwetkę. Wszystkie szczegóły dotyczące tego jak powinny wyglądać wasze nagrania znajdziecie w regulaminie - informuje Katarzyna Plater-Zyberek. 

   Spośród zgłoszeń, które wpłyną w pierwszym etapie konkursu, jury wybierze maksymalnie 6 finalistów – młodych dyrygentów, którzy wezmą udział w warsztatach dyrygenckich, próbach i finałowym koncercie 12 maja 2024.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!