Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Wspólne Brzmienia 2022

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Wspólne Brzmienia 2022
   DSC_7320.jpg
   DSC_1476.jpg
   DSC_0987.jpg
   DSC_0717.jpg

   W ubiegły poniedziałek potężna energia wypełniła złotą salę Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Wszystko za sprawą spotkania zespołu Organek z Chórem Politechniki Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch. 

   Wspomiany wieczór był zwieńczeniem dziewiątej edycji projektu, do którego chór każdego roku zaprasza artystów z różnych kręgów muzycznych. Tegoroczna fuzja rockowych dźwięków z chóralnym śpiewem spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że artyści zamiast jednego koncertu zagrali dla szczecińskiej publiczności aż dwa razy. I obydwa widowiska zakończyły się owacjami na stojąco!

   - Cała paleta emocji, począwszy od euforii, przez ekscytację, skończywszy na ogromnym wzruszeniu, wypełniła wczoraj Filharmonię w Szczecinie - mówi chórzystka Klaudia Nowak. - I już wiemy, że te emocje będą nam towarzyszyć jeszcze bardzo długo.

   Dziewiąta edycja Wspólnych Brzmień była niezwykle różnorodna repertuarowo - pojawiły się największe przeboje Organka, single z zeszłorocznej płyty oraz utwory z niezwykłego albumu "Ocali nas miłość", zrealizowanego we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Na potrzeby projektu, do przeważającej większości utworów, napisane zostały partie chóralne, które wzbogaciły i podkreśliły charakter wybranych kompozycji. Aranżacje przygotowali Tomek Lewandowski z zespołu Organek oraz Przemysław Skuz.

   - Współpraca z tak wybitnymi muzykami to niezwykła satysfakcja, która podczas koncertu zaowocowała eksplozją najpiękniejszych, prawdziwych emocji, którymi podzieliliśmy się z publicznością - mówi Sylwia Fabiańczyk-Makuch, dyrygentka i pomysłodawczyni wydarzenia. - To była naprawdę niezwykła edycja, po raz pierwszy zaśpiewaliśmy w zasadzie we wszystkich utworach. Nie zabrakło też muzycznych niespodzianek.

   Taką właśnie niespodzianką i wyjątkowo mocnym akcentem okazał się utwór "Niemiłość", zaśpiewany w duecie przez Tomasza Organka oraz Darię Psekho, chórzystkę z objętego wojną Chersonia. Poruszające wykonanie, poprzedzone zostało przemówieniem Organka oraz symbolicznym wniesieniem ukraińskiej flagi przez solistkę.

   - Ten wieczór był niesamowity - napisał w swoich mediach społecznościowych Tomasz Organek. - Prawie sto osób na scenie, wyprzedane bilety i fantastyczna atmosfera. Nasze piosenki nabrały powagi i blasku, niektóre zabrzmiały wprost majestatycznie. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i chęć podjęcia tego ogromnego wysiłku.

   Wspólne Brzmienia to autorski projekt Chóru Politechniki Morskiej, który coraz swobodniej czuje się w przestrzeni rozrywkowej i towarzystwie, cieszących się dużą popularnością, artystów polskiej sceny muzycznej. Doroczne wydarzenie jest, bez wątpienia, mocnym punktem szczecińskiego kalendarza wydarzeń kulturalnych. Obecnie wszyscy żyją jeszcze wciąż niesamowitą atmosferą minionego wieczoru, ale fani i sympatycy chóru z niecierpliwością wypatrują przyszłorocznej, dziesiątej edycji projektu.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!