Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza. "Rzeźnik z Niebuszewa. Prawda i fikcja"

Robert Duchowski

14 września (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy do filii nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) na spotkanie panelowe zatytułowane „Rzeźnik z Niebuszewa. Prawda i fikcja” z autorami, którzy w swojej twórczości inspirowali się postacią słynnego szczecińskiego zbrodniarza. Zaprosiliśmy Jarosława Błahego, Jarosława Molendę i Tomasza Panka, żeby opowiedzieli o tym, jak niesławny bohater legendy miejskiej stał się źródłem ich natchnienia. Rozmowę poprowadzi Agata Rokicka.
Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie w filii nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live’a na Facebooku biblioteki. Na spotkanie stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/rzeznik-z-niebuszewa/
Strona wydarzenia: https://mbp.szczecin.pl/wydarzenia_01/rzeznik-z-niebuszewa-prawda-i-fikcja/
Jarosław Błahy - (ur. w 1966 r.) – poeta, prozaik, eseista, instruktor teatralny. Mieszka w Szczecinie. M.in. jest autorem zbioru opowiadań Rzeźnik z Niebuszewa (2019).
Jarosław Molenda - (ur. 1965 r.) – filolog klasyczny, pisarz, publicysta i podróżnik. Jest autorem książki Rzeźnik z Niebuszewa. Seryjny morderca i kanibal czy kozioł ofiarny władz PRL-u? (2019).
Tomasz Panek - (ur. w 1990 r.) – ukończył socjologię na Uniwersytecie Szczecińskim. Rysownik. Jest autorem „Mało szczegółowego przewodnika po Szczecinie”. Zajmuje się malarstwem cyfrowym, co zaowocowało serią “Szczecin 2070” ukazującym miasto w postapokaliptycznym wydaniu.
Wydarzenie odbywa się w ramach bloku szczecińskiego “Rzeźnik z Niebuszewa” w projekcie “Kryminał czai się wszędzie”.