Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Gwiazdka wraca nad Łasztownię. Mikołajkowe święto w Starej Rzeźni

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Gwiazdka wraca nad Łasztownię. Mikołajkowe święto w Starej Rzeźni

   Gwiazdka nad Łasztownią to jedno z ulubionych wydarzeń mieszkańców Szczecina organizowanych w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – co roku w czasie mikołajkowym zapraszamy na czytanie bajek, jarmarki świąteczne czy koncerty.

   W tym roku skupimy się na muzyce! – Ryszard Leoszewski i Arfik w ubiegłym roku zachwycili podczas koncertu gwiazdkowego. Zainteresowanych było tylu, że nie wszyscy zmieścili się w Sali  Iluzjon. W tym roku postanowiliśmy przygotować kolejny koncert, ale wiemy już, że zespół szykuje dużo ciekawych nowości – mówi Marek Hołowacz, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

   Jak od wielu lat w czasie przedświątecznym, w niedzielne popołudnie zaświeci „Gwiazdka nad Łasztownią”. Tradycyjnie też zabrzmią piosenki grupy artystycznej ARFIK. Autorem muzyki jest twórca Arfika - Ryszard Leoszewski, a słowa napisała szczecińska pisarka i poetka - Barbara Stenka, związana z zespołem od 26 lat.

   - Arfik ma 35-lat. To legenda i duma Szczecina, która wychowała pokolenia muzykalnych dzieciaków. Cieszymy się, że Ryszard Leoszewski i Basia Stenka to przyjaciele Starej Rzeźni i regularnie odwiedzają nas z koncertami. Wydarzenie gwiazdkowe wprowadzi nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia, ale nie będzie to koncert kolędowy. Usłyszymy kilka świątecznych piosenek, ale będzie to twórczość autorska szczecińskiej grupymówi Marek Hołowacz, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

   „Gwiazdka nad Łasztownią 2022” będzie i tym razem wyjątkowa oraz niezapomniana. - Zobaczcie i posłuchajcie sami. Przybywajcie z rodziną i przyjaciółmi. Wstęp na wydarzenie jest oczywiście otwarty – mówi Marek Hołowacz.

   Zapraszamy do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – w niedzielę, 4 grudnia o 17:00.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!