Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Filharmonia odsłania pierwsze szczegóły nowego sezonu

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Filharmonia odsłania pierwsze szczegóły nowego sezonu

   18 czerwca o godzinie 13:00 rozpocznie się sprzedaż biletów na pierwsze wydarzenia nowego sezonu artystycznego. Będzie można kupić bilety na koncert inauguracyjny, wydarzenia w ramach Czeskiego weekendu, a także Turniej Muzyków Prawdziwych i koncert finałowy ILYO. Już teraz można zapoznać się ze szczegółami tych wydarzeń, a pełen program sezonu zaprezentujemy 2 września.


   Inauguracja sezonu artystycznego 2024/2025
    

   10 lat temu w nowym gmachu Filharmonii zabrzmiał pierwszy koncert symfoniczny. We wrześniu będziemy świętować pierwszą dekadę działalności w nowej siedzibie, która okazała się przełomem w dziejach nie tylko samej orkiestry i instytucji, ale także miasta i regionu. W 2014 roku zagraliśmy dla Państwa IX Symfonię Beethovena, nie może więc jej zabraknąć w programie otwierającym kolejne dziesięciolecie naszej działalności w nowym gmachu.

   6 września Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie po raz pierwszy jako dyrektor Filharmonii oraz główny dyrygent poprowadzi maestro Przemysław Neumann.


   Czeski weekend
    

   Filharmonia Morawska, STRO.MY Ensemble, a także grana na żywo muzyka do trzech odcinków Krecika – to wszystko czeka nas podczas trzydniowego święta w ramach Roku Muzyki Czeskiej.

   Podczas piątkowego koncertu symfonicznego 20 września usłyszymy Orkiestrę Filharmonii Morawskiej w Ołomuńcu, która wykona Koncert na fortepian i orkiestrę g-moll op. 33 – jedyny koncert fortepianowy czeskiego kompozytora Antonína Dvořáka, a także I Symfonię H. 289 Bohuslava Martinů. W sobotę 21 września wystąpi STRO.MY Ensemble – zespół okrzyknięty prawdziwą innowacją w dziedzinie muzyki klasycznej, którego występy oparte są na nowatorskim podejściu do muzyki: łączą w całość elementy muzyczne, wizualne i performatywne. W programie koncertu znalazły się trzy utwory czeskich kompozytorów, które zostały napisane specjalnie na obchodzony właśnie Rok Muzyki Czeskiej. Na zakończenie weekendu, w niedzielę 22 września, koncert dla młodszych i starszych melomanów, czyli pokaz trzech odcinków Krecika (Krecik zegarmistrzem, Krecik na pustyni i Krecik i muzyka) z muzyką graną na żywo.


   Turniej Muzyków Prawdziwych
    

   Turniej to szczecińskie święto muzyków tradycyjnych, a w tym roku także tych, którzy na temat tradycji lubią eksperymentować. Przed nami koncerty muzyki tradycyjnej, etnicznej i folkowej, warsztaty, jam session. Przede wszystkim jednak ważne są przesłuchania konkursowe – ich zwycięzcy wystąpią bowiem w złotej sali Filharmonii podczas Koncertu Laureatów wieńczącego tegoroczną edycję festiwalu.

   9. edycja Turnieju Muzyków Prawdziwych odbędzie się między 30 sierpnia a 1 września.


   International Lutosławski Youth Orchestra
    

   ILYO to pierwsza w Polsce w pełni międzynarodowa orkiestra młodzieżowa oraz profesjonalny program edukacyjny dla młodych muzyków. Jak co roku kilkudniowe warsztaty orkiestrowe zakończy finałowy koncert – tym razem 22 sierpnia.

   W tym roku w przesłuchaniach do orkiestry uczestniczyło aż 252 młodych instrumentalistów z trzydziestu krajów świata na czterech kontynentach i to spośród nich wyłoniono skład tegoroczny skład zespołu. Ci niezwykle utalentowani, ambitni młodzi muzycy zaprezentują szczecińskiej publiczności dzieła Pendereckiego, Bernsteina, Lutosławskiego i Dvořáka.


   Repertuar na nowy sezon artystyczny 2024/2025
    

   Pełny repertuar na nowy sezon artystyczny zaprezentujemy 2 września. Od 3 września ruszy sprzedaż biletów na wszystkie wydarzenia, dzięki czemu będą Państwo mogli zaplanować swoje muzyczne doświadczenia na cały sezon. Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów, aby być na bieżąco z nadchodzącymi koncertami i wydarzeniami.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!