Social media

Filtrowanie

Kategorie

    Archiwum

      Węzeł Granitowa – wieści z budowy #10

      Piotr Zieliński

      Piotr Zieliński

      Węzeł Granitowa – wieści z budowy #10
      Węzeł Granitowa (1).jpg
      Węzeł Granitowa (2).jpg
      Węzeł Granitowa (3).jpg
      Węzeł Granitowa (4).jpg
      Węzeł Granitowa (5).jpg
      Węzeł Granitowa (7).jpg

      Roboty brukarskie, budowa ekranów akustycznych, prace sieciowe – to część aktualnie realizowanych zadań na Węźle Granitowa. Jednocześnie z uwagi na dodatkowe i nieprzewidziane roboty budowlane, przedłużony zostanie termin zakończenia całej inwestycji.

      W minionych dniach na terenie inwestycji realizowano prace brukarskie wzdłuż ulicy Krygiera. Prowadzono także roboty ziemne i rozbiórkowe w rejonie przyczółka mostu od strony Zdrojów. Prowadzono również prace montażowe na kładce dla pieszych. Na wyspie centralnej skrzyżowania i w rejonie ulicy Ciasnej wykonywane były roboty teletechniczne.

      Aktualizacja harmonogramu robót

      Z uwagi na dodatkowe i nieplanowane roboty budowlane, zmianie ulegnie harmonogram prac i tym samym termin zakończenia inwestycji. Na aktualizację harmonogramu mają wpływ m.in. wydłużenie w czasie prac na ul. Granitowej; dodatkowe prace sieciowe związane z usunięcem kolizji z infrastrukturą podziemną; prace związane z budową gazociągu na ul. Krygiera. Miasto doprecyzowuje szczegóły aneksu do umowy z Generalnym Wykonawcą. W związku z powyższym planuje się zakończenie robót w sierpniu 2021 roku. Pełna przejezdność dla pojazdów będzie udostępniana etapowo.

      O inwestycji

      Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych.

      Koszt to ponad 112 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A.. Nadzór nad realizacją sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.

      Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania 72 797 093,95 zł.

      Bądź na bieżąco!

      Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!