Ulica Andersena idzie do przebudowy. Ruszył przetarg
Robert Duchowski
Osiemnaście miesięcy, tyle czasu na zrealizowanie prac będzie mieć przyszły wykonawca odpowiedzialny za przebudowę ulicy Północnej oraz ulicy Andersena. Ruszył przetarg na realizację inwestycji. Termin składania ofert mija 31 stycznia 2025 roku.
Przebudowa ulicy Północnej i ulicy Andersena jest trzecią częścią projektu inwestycyjnego „Modernizacja układu drogowego dzielnicy Północ w Szczecinie - dostosowanie do nowych uwarunkowań społeczno-gospodarczych”. Prace obejmować będą przebudowę ulicy Północnej od km 0+300 do ulicy Andersena, przebudowę ul. Andersena od skrzyżowania z ul. Miodową (wraz ze skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. Północną.
- Wybudowane zostanę chodniki i ciągi pieszo - rowerowe, przebudowane i wybudowane zostaną zjazdy - mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji. - Przebudowane zostaną sieci w tym kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne, kanalizacja sanitarna, sieci wodociągowe, sieci gazowe, sieci elektroenergetyczne i teletechniczne. Zagospodarowana zostanie również zieleń.
Modernizacja układu drogowego dzielnicy Północ w Szczecinie
Cały projekt obejmuje przebudowę aż ośmiu ulic, o łącznej długości blisko 4,9 km:
- ul. Kredowa – od skrzyżowania z ulicą Wakacyjną;
- ul. Ostoi-Zagórskiego wraz z Rondem Kredowa;
- ul. Urlopowa;
- ul. Czesława Miłosza - przedłużenie;
- ul. Andersena od skrzyżowania ul. Miodowej (wraz ze skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. Północną (bez skrzyżowania);
- ul. Północna od skrzyżowania z ul. Andersena (wraz ze skrzyżowaniem) do linii stanowiącej granice działek 1/25 i 1/26 obrębu 3065;
- ul. Północna od linii stanowiącej granice działek 1/25 i 1/26 obrębu 3065 do ul. Chłodnej (wraz ze skrzyżowaniem);
- ul. Wapienna od skrzyżowania z ulicą Północną do ul. Szczecińskiej (bez skrzyżowania).
Projekt „Modernizacja układu drogowego dzielnicy Północ w Szczecinie - dostosowanie do nowych uwarunkowań społeczno-gospodarczych” jest współfinansowany ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Nadzór nad inwestycją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.