Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Testy na Placu Zwycięstwa

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Testy na Placu Zwycięstwa
   2023_12_12_PLAC_ZWYCIESTWA_PRZEJAZD_TECHNICZNY (1).jpg
   2023_12_12_PLAC_ZWYCIESTWA_PRZEJAZD_TECHNICZNY (2).jpg
   2023_12_12_PLAC_ZWYCIESTWA_PRZEJAZD_TECHNICZNY (3).jpg
   2023_12_12_PLAC_ZWYCIESTWA_PRZEJAZD_TECHNICZNY (4).jpg
   2023_12_12_PLAC_ZWYCIESTWA_PRZEJAZD_TECHNICZNY (5).jpg
   2023_12_12_PLAC_ZWYCIESTWA_PRZEJAZD_TECHNICZNY (6).jpg
   2023_12_12_PLAC_ZWYCIESTWA_PRZEJAZD_TECHNICZNY (7).jpg
   2023_12_12_PLAC_ZWYCIESTWA_PRZEJAZD_TECHNICZNY (8).jpg
   2023_12_12_PLAC_ZWYCIESTWA_PRZEJAZD_TECHNICZNY (9).jpg
   2023_12_12_PLAC_ZWYCIESTWA_PRZEJAZD_TECHNICZNY (10).jpg

   Nowy pas autobusowo-tramwajowy na Placu Zwycięstwa to element mający usprawnić przesiadkę z jednego środka komunikacji publicznej do drugiego. Wczoraj w godzinach nocnych odbył się po nim przejazd techniczny autobusu.

   W ramach przejazdu sprawdzone zostały warunki w jakich odbywa się wjazd pojazdu na PAT, czy autobus poprawnie zatrzymuje się przy przystanku oraz czy może opuścić Plac Zwycięstwa bez przeszkód. Próba odbyła się bez problemów. To oznacza, że w najbliższym możliwym czasie nie będzie przeciwwskazań do tego aby autobus mógł przejeżdżać nowym odcinkiem torowiska tramwajowego.

   Jednocześnie w ostatnim czasie przy skrzyżowaniu ulicy Kopernika, Alei Wojska Polskiego oraz Placu Zwycięstwa uruchomiona w trybie testowym została sygnalizacja świetlna. Dostarczone zostały konstrukcje wsporcze, na które Wykonawca czekał z powodu czasowego wstrzymania ich produkcji. Normalny ruch na skrzyżowaniu będzie można przywrócić po wykonaniu oznakowania poziomego, co jest jednak uzależnione od warunków atmosferycznych.

   Planowany termin zakończenia inwestycji na Placu Zwycięstwa jak i na Alei Wojska Polskiego przewidziany jest na koniec kwietnia przyszłego roku. O dodatkowy czas na zrealizowanie wszystkich prac wnioskował wykonawca robót.

   Inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj, realizowana jest w powiązaniu z przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 80 mln zł brutto, z czego blisko 40 mln zł brutto to koszt przebudowy Placu Zwycięstwa. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

   Zobacz też: wojskapolskiego.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!