Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Aleja Wojska Polskiego i Plac Zwycięstwa – dodatkowe prace i dodatkowy czas

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Aleja Wojska Polskiego i Plac Zwycięstwa – dodatkowe prace i dodatkowy czas

   Roboty dodatkowe w ramach rozszerzenia kontraktu, jak również wydłużony czas oczekiwania na dostawę materiałów budowlanych i zieleni do nasadzeń – m.in. z tych powodów zakończenie przebudowy Alei Wojska Polskiego i Placu Zwycięstwa odbędzie się w późniejszym terminie.

   Choć większość zasadniczych robót na obu inwestycjach jest wykonana, to wciąż prowadzone są prace wykończeniowe, których wykonawcy nie uda się zrealizować we wskazanym wcześniej terminie. Wpływ na taki stan rzeczy ma wiele czynników.

   Do dzisiaj nie udało się zrealizować programu naprawczego zieleni. Wykonawca nie jest w stanie pozyskać materiału szkółkarskiego w postaci krzewów i bylin o wymaganych w kontrakcie parametrach, które miały zostać posadzone w miejscu uschniętych roślin. Wydłużony jest ponadto czas dostaw materiałów budowlanych, bez których Wykonawca nie może zrealizować części prac montażowych. To m.in. wiaty do przystanku na Placu Zwycięstwa, jak również konstrukcje wsporcze pod sygnalizację świetlną, których produkcja została czasowa wstrzymana przez producenta. Jednocześnie w wyniku uzgodnień, zmieniony, jak i rozszerzony został zakres kontraktu. To m.in. montaż elementów organizacji ruchu w postaci dodatkowych słupków blokujących parkowanie na chodnikach, zmiana parametrów ławkodonic czy montaż tablic Systemu Informacji Pasażerskiej. Pierwotnie tablice miał wykonać ZDiTM, jednak brak środków w budżecie jednostki skutkował przeniesieniem tego zadania. Ich montaż odbędzie się w ramach prowadzonej inwestycji, dzięki czemu objęte one będą gwarancją od Wykonawcy robót. Wniosek Wykonawcy o wydłużenie terminu jest aktualnie analizowany.

   O inwestycji

   Inwestycja obejmuje przebudowę śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego oraz przebudowę układu drogowo-torowego w rejonie Placu Zwycięstwa. Inwestycja prowadzona jest w ramach dwóch etapów realizacyjnych.

   ETAP I – obejmuje przebudowę:

   • układu drogowego alei Wojska Polskiego na odcinku od Placu Zwycięstwa do placu Szarych Szeregów, odcinka ulicy Jagiellońskiej od al. Piastów do al. Wojska Polskiego;
   • odcinka ulicy Śląskiej od ulicy Więckowskiego do drogi wewnętrznej za budynkami Spółdzielni Mieszkaniowej „Śródmieście”.

   ETAP II – realizowany w formule zaprojektuj i wybuduj obejmuje:

   1. przebudowę układu torowego na odcinku od Bramy Portowej do włączenia w ulicę Krzywoustego, w celu wykonania na tym odcinku wspólnych pasów tramwajowo – autobusowych;
   2. przebudowę peronów przystankowych na wlocie północnym skrzyżowania Brama Portowa;
   3. budowę nowego przystanku tramwajowego na placu Zwycięstwa przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego i Krzywoustego w kierunku placu Kościuszki.

   Wykonawcą prac jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

   Zobacz też: wojskapolskiego.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!