Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Fabryka Wody - Wieści z budowy #25

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Fabryka Wody - Wieści z budowy #25
   FABRYKA_WODY (1).jpg
   FABRYKA_WODY (2).jpg
   FABRYKA_WODY (3).jpg
   FABRYKA_WODY (4).jpg
   FABRYKA_WODY (5).jpg
   FABRYKA_WODY (6).jpg
   FABRYKA_WODY (7).jpg
   FABRYKA_WODY (8).jpg
   FABRYKA_WODY (9).jpg
   FABRYKA_WODY (10).jpg
   FABRYKA_WODY (11).jpg
   FABRYKA_WODY (12).jpg
   FABRYKA_WODY (13).jpg
   FABRYKA_WODY (14).jpg
   FABRYKA_WODY (15).jpg
   FABRYKA_WODY (16).jpg
   FABRYKA_WODY (17).jpg
   FABRYKA_WODY (18).jpg
   FABRYKA_WODY (19).jpg
   FABRYKA_WODY (20).jpg
   FABRYKA_WODY (21).jpg
   FABRYKA_WODY (22).jpg
   FABRYKA_WODY (23).jpg
   FABRYKA_WODY (24).jpg
   FABRYKA_WODY (25).jpg
   FABRYKA_WODY (26).jpg
   FABRYKA_WODY (27).jpg
   FABRYKA_WODY (28).jpg
   FABRYKA_WODY (29).jpg
   FABRYKA_WODY (30).jpg

   Coraz więcej gotowych przestrzeni i coraz więcej działających instalacji – prace budowlane na Fabryce Wody zmierzają ku końcowi.

   Lista prac do zrealizowania przez ekipy budowlane z ostatnimi tygodniami malała coraz bardziej. Pomieszczenia rekreacyjne, rozrywkowe, edukacyjne oraz techniczne, które znajdują się w obydwu budynkach powstającego kompleksu, są na ukończeniu lub bardzo bliskie takiego stanu rzeczy. Roboty wykończeniowe bywają czasołochonne. Zdarza się, że w tym samym miejscu trzeba nanosić poprawki, czasem nawet kilka razy. Wszystko po to, aby zachować jak najwyższy standard.

   Aktualnie wykonywane są prace malarskie i prowadzony jest końcowy montaż sufitów w strefach gastronomicznych czy biurowych. Prace wykończeniowe realizowane są w nieckach basenowych. Montowane jest oświetlenie, kamery i głośniki. Na zewnątrz wykonywane jest humusowanie terenu wokół boiska piaszczystego, prowadzony jest obsiew i pielęgnacja już wykonanych nasadzeń. Montowane są balustrady i trwa poprawianie elewacji budynku.

   Co istotne, obiekt pomału budzi się do życia. Wykonywane są przeglądy instalacji i testy zainstalowanych urządzeń. Aktualizowane jest oprogramowanie systemu ESOK odpowiedzialnego za działanie kołowrotów. W podbaseniu słychać szum działającego osprzętu, a w części niecek basenowych napuszczona jest już woda.

   Koniec prac budowlanych nie oznaczać będzie jednak końca całej inwestycji. Trwający do sześciu miesięcy etap rozruchów i odbiorów, będzie najważniejszym elementem w harmonogramie budowy Fabryki Wody. To właśnie przez kolejne miesiące cały obiekt przechodzić będzie „próby obciążeniowe”. Wszystkie elementy, instalacje, urządzenia, jak i kwestie związane z bieżącą obsługą i funkcjonowaniem obiektu będą wielokrotnie sprawdzane, testowane, regulowane i polepszane w celu przygotowania Fabryki Wody na wizytę pierwszych gości.

   Inwestycja powstaje przy ulicy 1 Maja 41. Projekt inwestycji wykonało biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln zł. Wykonawcą wyposażenia Edukatorium jest MAE MULTIMEDIA ART. & EDUCATION SP. Z O.O. Koszt wykonania wystawy to 25,8 mln zł. Prace budowlane mają się zakończyć się z końcem lipca 2023 roku.

   Więcej informacji na:

   fabrykawody.eu

   Facebook

   YouTube

   Zobacz więcej:

   Postęp prac na ulicy Bożeny - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Nauka i zabawa na mokro w Fabryce Wody - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Fabryka Wody - Wieści z budowy #24 - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!