Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Nauka i zabawa na mokro w Fabryce Wody

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Nauka i zabawa na mokro w Fabryce Wody
   FABRYKA_WODY (1).jpg
   FABRYKA_WODY (2).jpg
   FABRYKA_WODY (3).jpg
   FABRYKA_WODY (4).jpg
   FABRYKA_WODY (5).jpg
   FABRYKA_WODY (6).jpg
   FABRYKA_WODY (7).jpg

   Nowoczesne Centrum Edukacyjne Fabryki Wody będzie uczyć, zaskakiwać i również bawić. Wszak to przez zabawę przyswajanie wiedzy jest najbardziej efektywne. W strefie „Pływających ogrodów” zabawa będzie przednia. Będzie to idealne zwieńczenie podróży poprzez fascynujący świat nauki o wodzie.

   Stworzymy tęcze i chmury

   Z tego miejsca zwiedzający nie będą chcieli wychodzić. „Pływające ogrody” to mini ogródki wodne tworzące park rozrywki o walorach edukacyjnych. Cała przestrzeń będzie mokra i choć z założenia dedykowana będzie najmłodszym, sporo świetnej zabawy znajdą w niej również ci nieco starsi. To właśnie w tym miejscu stworzyć będzie można fale, wiry, prądy wodne, tęcze i chmury. Wybudować będzie można własny wodociąg, tamę oraz zwodować statek. Znaleźć tam będzie można labirynt, wodne pistolety oraz zadania i wyzwania godne prawdziwych strażaków.

   Co ważne stanowiska wykonane będą z niezwykle ciekawego materiału o nazwie Kerrock. Jest on nieporowaty i przyjemny w dotyku, łatwo się go czyści, jest odporny na ciepło i niepalny. Ma również właściwości antybakteryjne co w miejscu, gdzie bawić się wodą przez cały dzień będzie wiele osób, jest niezwykle pożądaną właściwością.

   Zadbamy o krystalicznie czystą wodę

   Tak jak poprzez skomplikowany system filtracji dbać będziemy o czystość wody w aquaparku, tak również w strefie „Pływających ogrodów” woda będzie przechodziła przez wieloetapowy proces uzdatniania.

   Proces rozpocznie się od pobrania wody z sieci, która trafi do tzw. filtra wstępnego. Następnie poprzez niezwykle wydajny system odwróconej osmozy polegający na odsalaniu, demineralizacji i redukcja przewodności, zredukowana zostanie zawartość soli w wodzie. Kolejnym etapem będzie filtracja mechaniczna, biologiczna i chemiczna w tzw. filtrze kubełkowym. Z tego miejsca woda trafi pod lampy przeciwglonowe UVC. Lampy mają za zadanie sterylizować wodę, niszczyć drobnoustroje, pierwotniaki i bakterie chorobotwórcze. Dzięki nim woda będzie też krystalicznie czysta. Dzięki hydroforowi woda będzie miała stałe ciśnienie i nie będzie zamarzać. Poprzez zawory lub kratki stanowiska będą zasilane wodą. Nadmiar wody będzie odprowadzany poprzez kratkę odpływową. Woda wróci następnie do filtra wstępnego i cały proces będzie powtarzany na nowo. Jednak co pewien czas w ramach konserwacji system będzie opróżniany i woda będzie wymieniana na nową.

    

   O Fabryce Wody

   Fabryka Wody to nowoczesny i wielofunkcyjny park wodny z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi. Szczeciński Aquapark składać się będzie z: hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Dodatkowo przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym. Jedną z cech charakterystycznych szczecińskiego Aquaparku jest Edukatorium. Znajdą się w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą. Centrum Edukacyjne podzielone będzie na 6 bloków tematycznych, z których każdy poświęcony będzie innej tematyce (kosmos, klimat, ocean, człowiek, cywilizacja wody, hydroinżynieria).

    

   Inwestycja powstaje u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny. Projekt inwestycji wykonało biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding. Wykonawcą prac budowlanych jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Wykonawcą wyposażenia Edukatorium jest MAE MULTIMEDIA ART. & EDUCATION SP. Z O.O.

   Więcej informacji na:

   fabrykawody.eu

   Facebook

   YouTube

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!