Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Städtisches Stadion – Nachrichten vom Bau #45

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Städtisches Stadion – Nachrichten vom Bau #45

   W poniedziałek 14 lutego rozpocznie się nabór wniosków na mieszkania socjalne. Są to lokale o niskim czynszu, przeznaczone dla osób najbardziej potrzebujących. Nabór organizuje Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.

    

   Nabór  ruszy w poniedziałek 14 lutego i potrwa do piątku 28 lutego br. O wynajęcie mieszkania socjalnego  może ubiegać się każdy pełnoletni mieszkaniec Szczecina, który boryka się z brakiem lokalu i osiąga odpowiednio niski dochód. Przykładowo, gospodarstwo domowe, w którym znajdują się trzy osoby może mieć maksymalny dochód na poziomie ok 3240  zł.  Pozostałe progi dochodowe znajdują się tutaj. 

    

   W szczególnie uzasadnionych przypadkach, miasto  może zawrzeć umowę najmu, gdy przekroczenie kryterium dochodowego wynosi nie więcej niż 10%.

    

   Zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów mieszkania socjalne są wyremontowane, jednak mogą być o obniżonym standardzie (toaleta na półpiętrze, ogrzewanie piecowe). Z kolei czynsz w takim mieszkaniu wynosi tylko ok 1,4 zł za m2 czyli np  w lokalu o pow. 40 m2 wyniesie on niecałe 56 zł miesięcznie plus media (prąd, gaz itp) . 

    

   Wnioski złożone przez mieszkańców zostaną poddane ocenie punktowej. Liczba punktów zależeć będzie między innymi: od okresu zamieszkiwania w Szczecinie, liczby dzieci, stanu zdrowia, warunków w jakich się obecnie mieszka, czy korzysta się z programów realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Na podstawie punktacji  ogłoszone zostaną wstępne wykazy złożonych wniosków. Osoby, które nie będą zgadzać się z naliczoną punktacją będą miały możliwość złożenia odwołania w ciągu 7 dni. Odwołania, uwagi oraz zażalenia rozpatrywane będą przez Społeczną Komisję Mieszkaniową. 

    

   Po rozpatrzeniu wszystkich odwołań ZBiLK opublikuje ostateczne wykazy osób, które są uprawnione do wynajęcia mieszkania socjalnego.

    

   Wnioski oraz szczegółowe informacje dotyczące naboru wniosków na mieszkania socjalne są dostępne na stronie internetowej ZBiLK, w zakładce Wynajmij Mieszkanie. Można je pobrać również osobiście w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25

    

   Aby uzyskać informację w tej sprawie, można także dzwonić pod nr telefonów, w dni robocze w godz. 7.30 - 15.30:

    

   Tel. 91 48 86 301 

   Tel. 91 48 86 333 

   Tel. 91 43 45 455

    

   W ostatnich ośmiu latach latach ZBiLK w ramach naborów wynajął ok pół tysiąca mieszkań socjalnych.

    

   Więcej na stronie www.zbilk.szczecin.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!