Kategorie

    Social media

    Wyszukiwarka

    Brak wyników

    "The Tall Ships Races - przeżyjmy to jeszcze raz"

    Kasia Małysz

    Kasia Małysz

    "The Tall Ships Races - przeżyjmy to jeszcze raz"

    Morskie Centrum Nauki - strefa wystaw czasowych I piętro

    Za nami kolejna edycja finału regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Podczas weekendu 2-4 sierpnia na szczecińskich bulwarach działo się bardzo dużo, również w Morskim Centrum Nauki. Postanowiliśmy wrócić do tamtych chwil, dlatego zapraszamy na wystawę pt. "The Tall Ships Races - przeżyjmy to jeszcze raz". Będzie można zobaczyć fantastyczne zdjęcia szczecińskich fotografów i fotoreporterów zrobione właśnie podczas tegorocznej imprezy na Łasztowni.

    Wernisaż odbędzie się 5 września o godz. 18 (wstęp tylko na zaproszenie). Z kolei dla wszystkich zainteresowanych wystawa będzie dostępna od 6 września do 5 października w godzinach otwarcia MCN wt-pt 09:00-17:00, sb-ndz 10:00-18:00.

    Każdy z autorów przygotował kilka zdjęć. Jedynym wymogiem było to, żeby na co najmniej jednej fotografii znajdowało się Morskie Centrum Nauki. Swoje fotografie zaprezentują:

    Cezary Aszkiełowicz
    Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, wydział Operatorski, kierunek Fotografia. Od 2003 roku pracuje w szczecińskim oddziale Gazety Wyborczej. Realizuje się w fotografii prasowej, którą za pośrednictwem agencji fotograficznych Agencja Wyborcza i Reuters publikuje na całym świecie. Ma również na koncie udział w kilkudziesięciu wystawach oraz publikacje książkowe i albumowe, związane głównie ze Szczecinem i regionem. Laureat konkursów fotograficznych Grand Press Photo, BZWBK Press Foto a także kilku innych krajowych i lokalnych.

    Lesław E. Kopecki
    Szczecinianin z urodzenia i wyboru, pasjonat fotografii. Wnikliwy obserwator otaczającego świata, starający się wyłowić z rzeczywistości szczegóły, które są niezauważalne dla innych. W swoich archiwach posiada między innymi dokumentację dokonań szczecińskiej sceny  alternatywnej z lat 80-tych, festiwali Fama i Jarocin, jak również licznych współczesnych wydarzeń artystycznych i muzycznych. Wyznawca zasady „decydującego momentu” Henri Cartier-Bressona.

    Przemysław Krzyżanowski
    Wszechstronny artysta ze Szczecina, który łączy pasję do fotografii miejskiej z zawodem fryzjera męskiego. Jego prace fotograficzne skupiają się na uchwyceniu wyjątkowej atmosfery Szczecina - miasta, które zna od podszewki i z którym jest silnie związany. Potrafi wydobyć piękno z codziennych, często niedostrzegalnych miejsc, pokazując je w zupełnie nowym świetle. Jego zdjęcia to nie tylko dokumentacja przestrzeni miejskiej, ale także artystyczna interpretacja tętniącego życiem miasta.

    Damian Róż
    Szczecinianin z urodzenia i serca. Dzięki fotografii pokochał i poznał miasto na nowo. W swoich zdjęciach pokazuje wiele miejsc wartych dostrzeżenia, pozwalających zatrzymać się w codziennym pędzie oraz docenić to, co mamy wokół. Drugą jego ambicją jest próba pokazania życia w mieście. Częstym tematem jego prac są formy spędzania czasu wolnego oraz uczestnictwo w widowiskowych wydarzeniach.

    Robert Stachnik
    Rocznik 1970. Fotoreporter z ponad trzydziestopięciolenim stażem. Większość zawodowego życia był związany z „Kurierem Szczecińskim”, współpracował także z ogólnopolskimi agencjami fotograficznymi. Ma na swoim koncie wystawy zarówno indywidualne, jak i zbiorowe. Obecnie jest fotoreporterem Radia Szczecin, a po godzinach fotografuje ludzi pracujących nocą w ramach projektu „Nad portem noc”.

    Andrzej Szkocki
    Fotograf z zamiłowania i z zawodu, pracuje głównie jako fotoreporter. Od 25 lat związany zawodowo z Głosem Szczecińskim. Jego zdjęcia można też oglądać w gazetach ogólnopolskich i zagranicznych. Autor wielu wystaw i laureat prestiżowych konkursów fotograficznych, takich jak World Press Photo czy Grand Press Photo. Najbardziej lubi fotografować sport. Uczestniczył w najważniejszych imprezach sportowych Europy i świata, w tym igrzyskach olimpijskich. Wielki fan tenisa i podróży. Robił zdjęcia na wszystkich kontynentach świata. Jak twierdzi, ma najlepszy zawód na świecie, bo robi to, co lubi i jeszcze mu za to płacą.

    Sebastian Wołosz
    Z fotografią związany niemal od 30 lat. Początkowo hobbystycznie, a następnie jego pasja przerodziła się w zawód. Jego zdjęcia można było zobaczyć w Gazecie Wyborczej, Głosie Szczecińskim, MM  Trendy oraz w wielu kolorowych magazynach. Od zawsze związany w szczególności z fotografią reportażową. To ludzie i ich codzienność napędzają go do pracy. Poprzez swoje zdjęcia stara się pokazać uczucia i emocje otaczającego nas świata. Prywatnie podróżuje, eksploruje nieznane i przywozi wspomnienia uchwycone w kadrze.

    Partnerem wydarzenia jest Winnica Pałacu Rajkowo.

    Wstęp wolny.

     

    Bądź na bieżąco!

    Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!