21°

Wolne miejsca w mieszkaniach dla studentów

Natalia Mróz

Natalia Mróz

Wolne miejsca w mieszkaniach dla studentów

Szczecińskie TBS  ogłasza nabór uzupełniający w programie „Dom dla studenta”. Wnioski o najem mieszkania mogą składać studenci szczecińskich uczelni pochodzący spoza Szczecina. Nabór rusza w poniedziałek 20 maja.

Oferowane lokale położone są w ścisłym centrum i w bezpośrednim sąsiedztwie szczecińskich uczelni. Mieszkania są przystosowane do potrzeb studentów. W pokojach znajdują się biurka, łóżka, szafy i komody. Kuchnia i łazienka są wyposażone w meble i podstawowy sprzęt AGD (lodówki, kuchenki oraz pralki).

Nabór dotyczy niżej wymienionych wolnych miejsc:

 • pokój jednoosobowy (żeński) nr 4 w lokalu nr 12 położonym w budynku przy ul. ks. Piotra Ściegiennego 58 opłaty: 618,39 zł, w tym czynsz: 353,83 zł
 • pokój jednoosobowy (męski) nr 2 w lokalu nr 23 położonym w budynku przy ul. Jana Karola Chodkiewicza 1
 • opłaty: 743,74 zł, w tym czynsz: 383,48 zł;
 • miejsce w pokoju dwuosobowym nr 1 (pokój męski) w lokalu nr 6 położonym w budynku przy al. Wojska Polskiego 48
 • opłaty: 605,34 zł, w tym czynsz: 459,49 zł;
 • miejsce w pokoju dwuosobowym nr 2 (pokój żeński) w lokalu nr 11 położonym w budynku przy ul. Bolesława Śmiałego 13
 • opłaty: 689,71 w tym czynsz: 418,34 zł;
 • miejsce w pokoju dwuosobowym nr 4 (pokój żeński) w lokalu nr 5 położonym w budynku przy al. Wojska Polskiego 36
 • opłaty: 539,57 zł, w tym czynsz: 394,62 zł;
 • miejsce w pokoju dwuosobowym nr 4 (pokój żeński) w lokalu nr 7 położonym w budynku przy ul. Jana Karola Chodkiewicza 1
 • opłaty: 770,38 zł w tym czynsz: 366,41 zł;
 • miejsce w pokoju dwuosobowym nr 2 (pokój męski) w lokalu nr 7 położonym w budynku przy ul. Jana Karola Chodkiewicza 1
 • opłaty: 747,02 zł w tym czynsz: 343,05 zł.

 

 

Umowa najmu obejmuje pokój (do wyłącznego wykorzystania dla jednej lub dwóch osób w przypadku miejsca w pokoju dwuosobowym) oraz możliwość korzystania z pozostałych pomieszczeń wspólnych znajdujących się w lokalu – kuchni, łazienki.
W mieszkaniach znajduje się również pokój dzienny przeznaczony do użytkowania przez wszystkich mieszkańców (nie dotyczy lokalu nr 12 przy ul. ks. Piotra ściegiennego 58).

Wnioski o wynajęcie pokoju w danym lokalu wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych należy składać osobiście w biurze spółki przy ul. Błogosławionej Królowej Jadwigi 45/U2 lub za pomocą poczty elektronicznej na adres biuro@stbs.pl w terminie od 20 maja 2024 r od godz. 8.00 do 28 maja 2024 do godz. 15.00.

- O zakwalifikowaniu do programu decyduje kolejność złożenia wniosków - informuje Tomasz Klek, rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa. - Osoby, które nie uzyskały miejsca na wybrany przez siebie lokal będą mogły ubiegać się o miejsce w innym lokalu, na który nie zostanie złożony wniosek. W takim wypadku o wyborze osoby, z którą zawarta zostanie umowa najmu zadecyduje losowanie przeprowadzone, przy udziale wnioskodawców.

 

 

Uwaga: Wnioski złożone przed godziną 8.00 dnia 20 maja 2024 r. nie będą rozpatrywane.

- Umowy najmu zostaną zawarte z osobami zakwalifikowanymi do programu - dodaje Tomasz Klek.

Warunki jakie musi spełnić przyszły najemca w dniu zawarcia umowy najmu: 

 • jest studentem szczecińskiej uczelni,
 • nie posiada tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie Gminy Szczecin, ma niezaspokojone potrzeby mieszkaniowe,
 • dochód studenta nie przekracza górnych progów dochodowych określonych w przepisach regulujących zasady gospodarowania zasobem mieszkaniowym spółki, tj. których średniomiesięczny dochód za okres trzech ostatnich miesięcy i za rok 2023 nie przekracza kwoty 8133 zł (za dochód uważa się dochód w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych)
 • nie zamieszkiwał dotychczas w lokalu wynajmowanym w ramach programu lub okres niezamieszkiwania w takim lokalu jest dłuższy niż 6 miesięcy.

Umowy najmu zawierane będą na czas trwania studiów z możliwością wcześniejszego ich rozwiązania na dzień 31 sierpnia danego roku. 

- Przed podpisaniem umowy przyszły najemca zobowiązany będzie do wpłacenia kaucji mieszkaniowej zabezpieczającej należności z tytułu najmu w wysokości czterokrotności czynszu oraz przedłożenia zaświadczenia z uczelni potwierdzającego status studenta - zaznaczył Tomasz Klek.

Szczegóły dotyczące programu „Dom dla studenta” można uzyskać kontaktując się pod numerami telefonu: 91 829 90 61, 91 430 91 89 lub pod adresem e‑mail: atelicha@stbs.pl

Więcej informacji na stronie: stbs.pl 

 

Будьте в курсі!

Натисніть кнопку «Підписатись», щоб бути в курсі новин Щецина. Найцікавіші записи ви знайдете в Новинах Google!